ГОЛОВНАБлоги
Блоги
АгресорБрехня Кремля про новий ядерний вибух нагадала росіянам про Чорнобиль
Брехня Кремля про новий ядерний вибух нагадала росіянам про Чорнобиль

У Росії 8 серпня стався вибух на військовому полігоні, який супроводжувався викидом радіоактивних речовин. Російський уряд робить суперечливі заяви, місцевих жителів то готували до термінового від'їзду, то скасовували евакуацію.
Аварія, яка була прихована, сталася на військовому полігоні поблизу селища Ньонокси, яке знаходиться за 30 кілометрів від Архангельська на півночі Росії.
Деякі московські телевізійні передачі таємничо переривались аж на 53 хвилини в ніч аварії. Пізніше урядове телебачення пояснило це нібито перебоєм у системі попередження штормів. Екрани синіли. Текст закликав людей залишатися вдома через шторм із сильним вітром, але він так і не прийшов.
Шквал мутних і неправдивих репортажів нагадав деяким росіянам про страшну катастрофу на Чорнобильській АЕС, яку уряд теж замовчував
впродовж кількох днів.
Російська державна компанія з ядерної енергетики лише через два дні після аварії визнали вибух та пояснила, що вийшов з ладу невеликий ядерний реактор. Державний «Перший канал» РФ виділив на цей сюжет лише 36 секунд.
Після Чорнобиля не може бути ніякої секретності навколо ядерної аварії, незалежно від того, велика вона чи мала. Люди повинні володіти достовірною інформацією, щоб захистити себе і свої сім'ї. Але Кремль в котрий раз наслідує СРСР замовчуючи правду.
Amethyst 0 266 Нет комментариев
Актуально«Нуль українців чи подібних: у Польщі розгорнувся скандал»
«Нуль українців чи подібних: у Польщі розгорнувся скандал»

Скандальне оголошення, розміщене в Інтернеті одним з ґданських ресторанів, що заклад шукає кухарів, але просить звертатися "нуль українців чи інших подібних" (пол. «zero Ukraińców czy innych podobnych»). Про це повідомляє "Польське радіо".
Правозахисники з Центру відстежування расистської і ксенофобської поведінки (Польща) звернулися з заявою до прокуратури про ймовірність здійснення злочину публічного заклику до ненависті на національному ґрунті.
Натомість представник власника ресторану адвокат Лукаш Ковальський оприлюднив у зв’язку з цією справою заяву. У ній можна прочитати, що скандальне оголошення, яке слушно розкритикували користувачі Інтернету, є проявом необдуманого рішення лише однієї людини. Всі працівники закладу не мають нічого спільного з цим недоречним повідомленням. "Ми переконані, що автор оголошення також оприлюднить відповідне вибачення", - написав адвокат Ковальський. Він додав, що оголошення викликало хвилю хейту, спрямованого як проти працівників, так і родини, що їй належить ресторан, включно із погрозами спалити заклад».
Тим, хто публічно закликає до ненависті на національному ґрунті у Польщі, загрожує до 2 років в’язниці.
Заяви такого типу активно поширюються проросійськими громадськими організаціями в Польщі. Оскільки посіяти розбрат між двома сусідніми народами є однією із складових гібридної війни РФ проти України.
ВійнаНові докази участі Росії в конфлікті України
Нові докази участі Росії в конфлікті України


Як повідомляє видання The Guardian, британські дослідники з «Forensic Architecture» задокументували нові докази російського військового втручання під час боїв за Іловайськ у серпні 2014 року, які мають намір використати в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) у ході розгляду однієї із справ за позовом українських добровольців проти РФ.
Під час розслідування використовувались програми для автоматичного аналізу відеоматеріалів з «YouTube», супутникові знімки проекту «Google Earth», а також наявні у відкритому доступі статті місцевих журналістів та інші матеріали.
За результатами чого, вищезгаданими спеціалістами виявлено та задокументовано численні військові конвої в середині України, близько 300 одиниць російської військової техніки, задіяної в боях у серпні 2014 році поблизу Іловайська та Луганська, у т.ч. танків Т-72Б3 - нової моделі, яка на той час знаходилась на озброєнні лише в збройних силах Росії.
Відібрані докази каталогізовані та розміщені на інтерактивній карті на сайті розслідування.
Оскільки Росія відкидає усі звинувачення щодо її військового втручання в Україну, доведення цього факту стало необхідним для подібних судових позовів, пояснює видання. І саме заради цього Європейський центр захисту прав людини (EHRAC), що допомагає добровольцям із позовом, доручив лондонським криміналістам-розслідувачам зібрати докази російського втручання під Іловайськом.
Позов до ЄСПЛ, до якого будуть додані зібрані докази, був поданий 25-ма українськими добровольцями з батальйону «Донбас», які були полонені військовослужбовцями регулярних збройних сил Росії під час боїв біля Іловайська та передані для подальшого утримання сепаратистам.
За даними The Guardian, зараз у ЄСПЛ подано біля 4000 позовів, які тим чи іншим чином пов’язані із анексією Криму та бойовими діями на Сході України.
Патріот 0 236 Нет комментариев
АгресорПольщі сподобався «план США із залякування Росії»
Польщі сподобався «план США із залякування Росії»

Росія, проголосивши себе правонаступницею Радянського Союзу, успадкувала притаманну йому зовнішню політику, яка характеризується нехтування нормами міжнародного права, спробами повернути під вплив Москви колишні республіки СРСР та розколоти єдність західного світу. Свого часу радянські танки проїхали середмістями Будапешта (1956 рік), Праги (1968 рік), щоб придушити демократичні революції та виступи. А вже на початку 21-го століття Росія здійснила військову агресію проти суверенних Грузії, Молдови та України.
Ще одна країна ЄС всерйоз занепокоєна своїм становищем у сфері безпеки. Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч підтримав план Дональда Трампа щодо перекидання американських сил в Європі на схід. «Присутність американських військ у Польщі відіграє дуже важливу стримувальну роль». - сказав Чапутович в інтерв'ю Deutsche Presse Agentur.
"Ми повинні бути готовими до того, що Російська Федерація й надалі порушуватиме міжнародне право та проводитиме агресивну політику". Американські війська в Польщі відігравали б дуже важливу роль, адже вони залякували б Росію, їй доведеться двічі подумати перш, ніж застосовувати силу, – зауважив політик.
Така заява вищих посадових осіб Польщі свідчить про реальне усвідомлення загрози та визнання Росії агресором, її військового захоплення АР Крим та ОРДЛО.
АгресорЕстонія прийняла рішення не визнавати паспорти видані Російською Федерацією мешканцям ОРДЛО
Естонія прийняла рішення не визнавати паспорти видані Російською Федерацією мешканцям ОРДЛО

Міністерство закордонних справ Естонії прийняло рішення не визнавати паспорти, видані Російською Федерацією мешканцям Донецької та Луганської областей, якщо їх власники раніше не були громадянами РФ.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Підписання указу, який спочатку дав можливість отримувати російське громадянство у спрощеному порядку мешканцям ОРДЛО, а потім і для всіх українців з Донецької та Луганської областей, у відомстві назвали додатковою спробою підірвати незалежність України та закріпити поточну нестабільну ситуацію із безпекою на сході країни зі сторони Росії.
Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу зазначив, що порушив питання російських паспортів для жителів Донбасу зі своїми європейськими колегами в Раді закордонних справ Європейського Союзу. У відповідь вони висловили готовність розглянути питання про невизнання документів.
"Я вірю, що інші держави-члени Європейського Союзу та міжнародна спільнота в цілому незабаром приймуть подібні рішення. Наш обов'язок – продовжувати активно підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України", – заявив він.
Зовнішньополітичне відомство нагадує, що ще в травні цього року Рейнсалу на зустрічі Ради Європейського Союзу із закордонних справ закликав рішуче відреагувати на подібні дії Росії в Україні. 20 червня Європейський рада висловила своє глибоке занепокоєння, і готовність розглянути питання про невизнання їх російських паспортів.
Раніше Естонія прийняла рішення не визнавати паспорти Російської Федерації, видані жителям Криму і Севастополя після 18 березня 2014 року за умови, що власник паспорта раніше не був громадянином Росії.
Естонія спільно з багатьма іншими країнами ЄС в своєму зверненні до Єврокомісії наголосила на важливості вироблення загальних для ЄС правил з даного питання.
Amethyst 0 191 Нет комментариев
АктуальноНавчатися у Польщі
Навчатися у Польщі

Після довгоочікуваного відчуття «Ура! Я буду навчатися в Польщі!» приходить нове, не таке піднесене, а більш критичне і наближене до реальності почуття. Нове питання «Як це все має бути?» Пускати все на самоплив аж ніяк неможна. Тому що безвідповідальність у цьому питанні може призвести до плачевних наслідків.
Статистичні дані стверджують, що у Польщі на даний час навчається понад 35 тисяч студентів з України. Що у відсотковому еквіваленті дорівнює 62% від загальної кількості іноземних студентів. Як і будь-яку європейську країну, Польщу українці бачать як заможну та успішну країну. Та чи насправді все так гарно і безхмарно, як може здаватися на перший погляд?
Чому наші студенти мають справу з високими цінами на житло та харчування, оплачують рахунки навчальних програм, у яких кільканадцять тисяч навіть не злотих, а євро. А в результаті опиняються на низькооплачуваній роботі, від виконання якої самі поляки відмовляються. Або ще гірше – повернутися додому з клаптиком пластику під назвою «диплом», якого не визнає жодна установа ані в Україні, ані в Європі. Найбільша біда в тому, що таких навчальних закладів, які готові «штампувати» дипломи, дуже багато, тому до вибору навчального закладу потрібно віднестись з усією відповідальністю. Третій негативний момент – неспроможність юного українця чи українки адаптуватись у нових умовах і, як наслідок, занадто швидке повернення додому.
Приміром, отримавши диплом юриста у одному із сумнівних польських ВНЗ, але без польського громадянства, ви не зможете офіційно працювати в жодній юридичній установі (суди, митниця, прокуратура, відділ юстиції, військова прокуратура) ні в Україні, ні в Польщі.
В результаті вимальовується невтішна перспектива залишитись у Польщі працювати на роботі для людей «другої категорії». А отримані знання та навики виявляються зовсім непотрібними ні для європейського ринку праці, ні для України.
Окремим питанням варто відмітити реалії у польських приватних навчальних закладах. Маємо такі підводні камені:
• Більшість спеціальностей мають менше навчальних годин, ніж на аналогічних напрямках в Україні. Але винні в такій ситуації аж ніяк не поляки, а самі українці. Вони спочатку витрачають шалені гроші, повіривши у казки, які розповідають 99% рекрутаційних агенцій, а потім самі дивуються своїй наївності. Справа в тому, що у окремих польських ВНЗ формують навчальні групи виключно із іноземців, де, відповідно 90% студентів українці. Поляки, зазвичай, у таких групах відмовляються навчатися.
• Для того, щоб відкрити навчальну групу з певним напрямком викладання, необхідно, щоб число бажаючих перевищувало 8-10 осіб. Якщо на певний навчальний напрям немає повної групи, тобто «недобір», міністерство освіти Польщі відміняє дозвіл на навчання по цій спеціальності.
• До польських ВНЗ можна вступати без результатів ЗНО, що викликає загрозу опинитися серед студентів з низьким рівнем знань.
• Зверніть увагу, що на сайтах рекрутаційних агенцій у більшості випадків розміщена застаріла інформація про навчальні напрямки певних вузів за 2014-2018 навчальні роки. Тобто інформація про них є, а по факту тих спеціальностей може вже і не бути.
• Щоб обрана спеціальність проіснувала більше 2-3 років, потрібно щоб ваші однокурсники мали бажання та можливість навчатися на ній. Може скластися ситуація, що після 1 курсу навчання деякі студенти вирішують «взяти паузу», для заощадження коштів на те ж навчання, на проживання. Тим самим такі студенти ставлять під загрозу існування всієї спеціальності. Може статись так, що станом на 1 вересня у групі залишиться всього 7 чоловік (при мінімальній кількості 8) і ВНЗ просто відмовиться проводити заняття, на що установа має повне право. І, як показує практика, випадків, що спеціальність просто зникає після першого чи другого курсу, маса.
• Приватні навчальні заклади – це ті самі бізнес-структури. Польське законодавство звільняє вузи від оплати податків на додану вартість (ПДВ, або по місцевому VAT) за кошти, які були внесені на оплату навчання. Але і тут не все гладко. Навіть успішні приватні заклади іноді змушені брати кредити під виплату, розраховуючи на кошти, які мають надійти від студентів. Але не завжди сподівання, на практиці можуть відповідати дійсності. І заклади, не маючи достатнього фінансування, змушені визнавати себе банкротами. Тобто навіть набравши студентів, маючи все необхідне для ведення навчального процесу, окремі ВНЗ можуть залишити своїх студентів без дипломів. Або ж, не витримавши конкуренції, вуз переходити у власність інших структур. Більшість агенцій замовчують ці данні перед своїми клієнтами.
• Більшість агенцій-посередників, які з’явилися на ринку не так давно, можуть навіть не володіти інформацією про викладацький склад і відсоток залучення спеціалістів «зі сторони». Справа в тому, що працевлаштовані наукові кадри у вузах мають стабільну заробітну плату, а залучені з інших закладів, отримують грошову винагороду лише за «етап», що дозволяє економити. Якщо університет здатен виплачувати заробітну плату саме офіційно працевлаштованим карам, це свідчить про його фінансову стабільність.
• Варто також звертати увагу на такі прості показники, як кількість випускників, які отримали дипломи за весь період існування закладу. Досить корисно поцікавитись, який відсоток випускників працюють саме за обраною спеціальністю.
• Де відбувається проходження навчальної практики – існують такі приватні навчальні заклади, які для проходження цього етапу відправляють свої студентів до України.
Досить цікавою та корисною може стати інформація про щорічні перевірки ВНЗ, які проводить міністерство освіти та науки Польщі.
Ще один цікавий момент, про який «забувають» повідомити як агенції-посередники, так і самі представники вузів:
1. За архівацію документів необхідно сплатити від 400 до 1200 зл.
2. У ВНЗ існують штрафи за передчасне розривання договору про навчання.
3. Плата за перездачу іспитів складає від 0 до 600 зл.
4. Доплати за спеціалізацію.
5. Заклад не несе фінансової відповідальності, якщо напрям не буде працювати, а Ви не встигли подати документи до іншої установи.
6. Заклад не несе відповідальності, якщо навчальна група не була сформована на 2-3 навчальний рік і спеціальність закривається.
7. При необхідності повернути кошти за навчання, чекати, що це зроблять одразу, не варто.
8. Навіть отримавши карту поляка, не всі навчальні угоди передбачують можливість продовження навчання на безоплатній основі.
Варто також пам’ятати, що усі спірні ситуації вирішуються лише за участі суду, згідно польського законодавства і положень договору про навчання.
Після отримання диплому у польському ВНЗ, щоб мати можливість працювати по спеціальності у Європі, необхідно пройти процес нострифікації – узаконення іноземного документу про освіту. Лише 30% українців погоджуються пройти цю процедуру, вартість якої від 500-1000 євро, а термін виконання – від 6 місяців до 1 року.
А ще бувають форс-мажори, такі як затримка автобуса, невчасний виліт літака, знервованість та неорганізованість, поява мовного бар’єру, щільний графік, фінансові труднощі чи академічна заборгованість, які можуть зіграти вирішальну роль і в будь-який момент відправити Вас додому. Саме тому варто завжди правильно оцінювати ситуацію та свої можливості.
Aurora 0 197 Нет комментариев
АгресорВолинь: рана, яка кличе до примирення
Волинь: рана, яка кличе до примирення

Щороку Волинське питання є яблуком розбрату поміж двома народами і попри заклики представників різних середовищ до прощення, воно має гіркий осад.
Цей резонанс довкола теми Волинської трагедії підтриманий польськими радикалами, росіянами та поширений на європейські країни через те, що так звані санкції проти Росії наносять шкоду не тількі Росії, й а різним європейським країнам – Угорщині, Італії, Франції. Там багато людей, які сприяють Росії більше, ніж Україні, тому вони будуть підтримувати ці дії польських екстремістів. Крапка не може бути поставлена через те, що, існує безглузда політика Росії, яка за всяку ціну хоче знищити Україну, існують цілі групи населення в Польщі, які сприяють цій політиці. Це продовжуватиметься до тих пір, поки Україна не стане могутньою державою, поки її могутність стане не меншою, ніж могутність теперішньої Польщі. І ми маємо для цього всі природні передумови і виберемось з того хаосу, в якому ми є.
Спекуляція політиками історичними фактами, без належного їх вивчення та дослідження фахівцями, є контрпродуктивною у відносинах між польськими і українськими народами та є на руку країні-агресору Росії. Закликаємо польських політиків утриматися від односторонніх звинувачень, а продовжувати конструктивну роботу щодо побудови спільного європейського майбутнього.
Волинська трагедія має стати темою істориків, дослідників, а не інструментом для гідридної війни Росії проти України. Це питання штучно інспіроване Кремлем, серед поляків є багато таких прихильників підкуплених Москвою, які підливають масло у вогонь звинуваченнями у бік України.
Потрібно двом сусідам схилити голови перед жертвами всіх трагічних подій, що мали місце в спільній історії. Прощення буде першим кроком до повного примирення молодих поколінь українців і поляків, які повністю звільняться від упереджень трагічного минулого.
АктуальноВ окупованому Криму «релігійні війська» РФ використовують кожне свято для пропаганди
В окупованому Криму «релігійні війська» РФ використовують кожне свято для пропаганди

Московський патріархат, який формально є релігійною організацією, займається активною політичною діяльністю в інтересах Кремля.
Пропаганда ідей «русского мира», заперечення національної ідентичності українців, виправдання російської агресії, мілітаризація свідомості кримчан ‒ неповний перелік того, у що активно залучені служителі російської церкви на українському півострові, пише Радіо Свобода
Кожне свято та релігійна подія використовується в цілях агітації і пропаганди. Не стало винятком і нещодавнє святкування в Криму дня Святого Духа. З благословення митрополита Кримського Української православної церкви (Московського патріархату) Лазаря 17 червня відбулася традиційна хресна хода на найвищу точку гори Чатир-Даг ‒ Еклізі-Бурун (Церковний мис), де колись розташовувався грецький храм «Панагія».
Хресною ходою керував голова єпархіального відділу взаємодії з російськими правоохоронними органами та силовими структурами протоієрей Дмитро Кротков. У сходженні брали участь також священнослужителі та миряни усіх благочинь єпархії. Від Севастопольського благочиння були присутні парафіяни храму святого великомученика Феодора Тирона на чолі з настоятелем протоієреєм Василієм Гумаровим, який відомий тим, що веде пастирську діяльність серед російських військових.
Прес-служба Кримської єпархії, інформуючи про хресну ходу, опублікувала фотографії, на яких служителі УПЦ (МП) демонстративно позують із російськими прапорами. Повідомляється також, що Дмитро Кротков зробив водосвятний молебень, і виступив із проповіддю. Велика частина його виступу стосувалася політики й критики дій влади України. Якщо відкинути патетику, то протоієрей Кротков запропонував вірянам молитися за російський окупаційний контингент на території окремих районів Донбасу та в Сирії.
Представники російської церкви в Криму займаються, насамперед, політичною діяльністю та пропагандою. Безперестанку розповідаючи про моральність, духовність і гуманізм, вони прикривають кремлівський реваншизм, і є свого роду «релігійними військами». Нарівні з російською регулярною армією і телевізійними пропагандистами вони утворюють «ударну тріаду», яку Москва використовує в гібридній війні проти України та Заходу.
Дмитро Кротков до анексії Криму був відповідальним у єпархії за контакти з українськими військовими, силовиками та «козацькими» організаціями. Під час військового вторгнення перейшов на бік російської сторони. Священник привселюдно виправдовував дії Кремля і допомагав у створенні так званої «Новоросії».
Зазначається, що за свою активну діяльність отець Дмитро потрапив до бази даних сайту «Миротворець» як «пособник російських окупантів і бойовиків».
Претензії Дмитра Кроткова до європейського суспільства та правозахисних організацій щодо нібито утисків в Україні представників російської церкви навряд чи можна вважати щирими. Хоча б тому, що на анексованому півострові систематично порушуються права громадян на свободу совісті та віросповідання.
Російська влада де-факто заборонила всі конфесії, окрім місцевої філії Московського патріархату на чолі з митрополитом Лазарем і підконтрольного Кремлю Духовного управління мусульман Криму та Севастополя під керівництвом Еміралі Аблаєва. Місцева адміністрація повторила досвід сусідньої Росії, де православ'я за версією РПЦ і «правильний» іслам де-факто є державними релігіями та стрижневими елементами кремлівського режиму.
Парафіяни Православної церкви України (ПЦУ), мусульманські громади, які не підкоряються пану Аблаєву, і протестанти не можуть собі дозволити подібні заходи. У найкращому випадку вони будуть оббивати чиновницькі пороги, намагаючись оформити купу «дозволів», а в найгіршому ‒ їх оголосять «екстремістами» й посадять до в'язниці. Московське духовенство тим часом продовжить молитися «за мир в Україні», бажаючи, щоб ця країна припинила спротив і повернулася назад у колоніальну залежність від Росії.
АктуальноПольський Сейм вимагає звільнення Росією українських заручників
Польський Сейм вимагає звільнення Росією українських заручників

На початку червня депутати Сейму Польщі підтримали постанову із вимогою до Росії звільнити всіх наших співвітчизників, котрих незаконно утримують у в’язницях Кремля.
Голосування проходило стоячи, в знак поваги до мужності українських в’язнів Кремля, що засвідчило ставлення польських депутатів до агресії РФ в Україні.
Польський Сейм висловився про звільнення українських бранців в тому числі, Олега Сенцова і Романа Сущенка, таким чином підтримуючи позицію України, яка наполягає на звільненні всіх українських політв’язнів у Росії в обмін на 23 росіян.
Також постанова Сейму Польщі матиме вагоме значення при розгляді питання щодо можливого повернення російської делегації до ПАРЄ.
Нота протесту польського Сейму показала, як світ реагує на злочини Росії проти українців, та засвідчила польську підтримку України у гібридній війні з агресором, незважаючи на всі спроби проросійських організацій та ЗМІ посіяти розбрат та суперечності на фоні історичних подій.
ВійнаРосія продовжує «зачистку» своїх «слідів» в Україні
Росія продовжує «зачистку» своїх «слідів» в Україні

«10.06.19 скоропостижно скончался ихтамнет генерал-лейтенант Юдин Сергей Сергеевич, который в 2015 году с позывным "Тамбов" руководил 2 АК оккупантов.» - пост користувача «Анатолий Штефан Штирлиц» у соцмережі «Фейсбук»..
Росія продовжує «зачистку» своїх «слідів» в Україні

За даними мережі «Інтернет» генерал-лейтенант збройних сил РФ ЮДІН Сергій Сергійович (1959р.н.) - командуючий та учасник бойових дій в Чечні (1994-1999), Україні (2014-2015) та Сирії (2015-2017).
У 2015 році під час перебування на посаді командуючого 2 Армійського корпусу Центру територіальних військ південного округу ЗС РФ (м.Луганськ, Україна) організовував та приймав безпосередню участь у знищені військовослужбовців та техніки ЗС України на Сході України, у т.ч. під Дебальцеве. Відповідне відео з підтвердженням його участі розміщено вищезазначеним користувачем.
«За безпосередню участь у бойових діях на території України та виконання злочинних наказів Кремля указом президента РФ від 11 червня 2016 року №276 генерал-майору Юдіну Сергію Сергійовичу присвоєно військове звання генерал-лейтенант.» повідомляється на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
У 2015-2017 роках командував окремими підрозділами ЗС РФ в Сирії та за «аналогічні подвиги» нагороджений медаллю «Учасник військової операції в Сирії»..
Після участі у бойових діях в Україні та Сирії, Москва з метою маскування його участі у міжнародних збройних конфліктах, призначила Юдіна на посаду начальника організаційно-мобілізаційного управління Західного ВО (м.Санкт-Петербург) ЗС РФ.
Проте Кремлю напевно не вигідно залишати таких військовопосадовців в живих, про що свідчить раптова смерть Юдіна. Зачистка «свідків» спецслужбами Росії продовжується, з такими темпами мало хто з «генералів» доживе до Міжнародного трибуналу.