ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУЗробимо Україну чистою разом у Всесвітній день прибирання

Зробимо Україну чистою разом у Всесвітній день прибирання

2 сентября 2024
Зробимо Україну чистою разом у Всесвітній день прибирання

20 вересня 2024 року під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!» у 24 регіонах, з дотриманням норм безпеки та обмежень военного часу, враховуючи географічні особливості регіонів, Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з 90 мільйонами учасників у 211 країнах світу. 


З 2024 року Всесвітній день прибирання оголошено офіційним Днем ООН, який відзначається щорічно 20 вересня, і тепер його додано до календаря міжнародних днів і тижнів. Всесвітній день прибирання став найбільшою мобілізаційною мирною акцією у світі та переміг у рейтингу UN SDG Awards. Мобілізація мільйонів через колективні дії для цивільного миробудування, сталого глобального майбутнього та боротьби з твердими відходами.

 

Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, обʼєднання зусиль заради екологічного майбутнього. 

 

Участь візьмуть громадяни, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднаються в різних форматах на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок. 

 

Для закладів освіти розпочався конкурс, детальніше про умови участі можна дізнатися у Положенні за посиланням: https://cutt.ly/nflKgaR 

 

Важлива інформація. Прохання ознайомитись з інструкціями та рекомендаціями в новинах на сайті www.letsdoitukraine.org за потреби комунікувати з регінальними координаторами. 

 

Учасників закликають не робити масові скупчення та брати участь лише у прибираннях на рекомендованих та дозволених локаціях органами місцевого самоврядування, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки та під час сигналу тривоги спускатись в укриття. 

 

Формати участі

Індивідуальні та сімейні толоки.
Колективні прибирання на території установ, організацій: кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність. У випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.

Традиційні прибирання: дозволяються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого
самоврядування. 

 

Цифрове прибирання (онлайн): видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів. Це зменшить кількість викидів СО2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті
letsdoitukraine.org/digitalcleanup. 
Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org: «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
Розбір завалів. 

 

Українців закордоном також запрошують приєднатись, організувавши онлайн або офлайн прибирання, долучившись до міжнародної події, подякувавши приймаючим містам та підтримавши своє рідне місто навіть на відстані та зареєтрувати результат. 

 

Закликаємо вас не лише приєднатися до цієї глобальної ініціативи, але й зареєструвати результати своєї участі на міжнародному сайті planetheroes.pl/worldcleanupday та за посиланням: https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18 до 25 вересня 2024 року включно. Це важливо для калькуляції, підтвердження загальнонаціональних результатів та отримання сертифікату участі онлайн.


Навіть у складних умовах ми повинні формувати екозвички та дбати про нашу Землю. Разом збережемо наше довкілля для майбутніх поколінь, об’єднаємо зусилля для екологічного відновлення та привернення уваги всього світу!

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Ворог поцілив по території одного із сільськогосподарських підприємств. Загинули троє людей.
Громадяни можуть користуватися потужними електроприладами протягом всієї доби, зазначили в Укренерго.
Чиновники у Зімбабве вважають, що зараз у країні "живе більше слонів, ніж потрібно", тому популяцію "контролюватимуть".
Найбільш інтенсивні атаки ворог здійснє на Курахівському і Покровському напрямку. Зараз там тривають дев'ять боєзіткнень.
Найбільш постраждалі райони – в східних повітах Галац і Васлуй, де рятувальники знайшли тіла трьох жінок і двох чоловіків похилого віку.
Доходи бюджету очікуються на рівні 2 трлн грн, а видатки плануються на рівні 3,6 трлн грн. При цьому видатки на оборону зростуть щонайменше до 2,22 трлн грн.
Уряд Румунії звернувся до США з проханням придбати 32 літаки F-35, боєприпаси, а також інше супутнє обладнання на 7,2 млрд доларів.
Основне завдання супутника – тестування апаратних та програмних систем для підтвердження технології маневрування на орбіті.
Ворог за минулу добу декілька разів обстрілював Покровськ. Удари завдавалися по дорожньо-транспортній інфраструктурі міста та приватному сектору.
Голова держави повідомив, що серед екс-полонених - 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцер.
Росіянам нібито повернули їхніх військовослужбовців, яких українські бійці полонили в Курській області.
Forbes зазначає, що несподіване вторгнення в Курській області мало набагато більший успіх, ніж припускали початкові дані.
Глава Херсонської МВА Роман Мрочко спершу повідомив про 55-річного потерпілого, а згодом стало відомо про ще одного.
Берлін ухвалив чітке рішення не передавати Україні ці ракети, стверджує німецький канцлер.