ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУВакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку: чи є протипоказання

Вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку: чи є протипоказання

2 октября 2024
Вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку: чи є протипоказання


Перед вакцинацією у багатьох виникають питання: чи варто робити щеплення під час застуди, як вплине вакцинація на хронічні хвороби або ослаблений імунітет. Це природні запитання, адже кожен хоче бути впевненим у своїй безпеці. Проте варто пам'ятати: вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку — це захист вашого здоров’я від серйозних хвороб, які можуть уражати легені, серце та нервову систему.
 

За 6 місяців 2024 року в Україні зафіксовано 4863 випадки кашлюку — це у 30 разів більше, ніж за той самий період минулого року. Також зафіксовано 21 випадок правця, з яких 5 серед дітей, та один випадок дифтерії.
 


Вакцинація захищає не лише вас, а й ваших близьких, особливо вразливі групи: немовлят, літніх людей та тих, у кого ослаблений імунітет. Колективний імунітет допомагає зупинити поширення небезпечних інфекцій. 
 

Абсолютні протипоказання до вакцинації — це анафілактична реакція на попередню дозу вакцини та гострі хвороби з температурою вище 38,0 °C. Після одужання можна безпечно зробити щеплення.

 

Що НЕ є протипоказанням? Застуда без гарячки, грудне вигодовування, ВІЛ-інфекція без симптомів, прорізування зубів у дітей або легкі недуги, як-от отит чи діарея.

 

Побічні ефекти від щеплень трапляються рідко, швидко минають і не є небезпечними: це може бути біль у місці ін'єкції, набряк або еритема.
 

Консультація з лікарем допоможе зняти всі сумніви. Розкажіть про свої хронічні хвороби або інші переживання — лікар оцінить стан вашого здоров'я та порадить оптимальний підхід до вакцинації.
 
Пам’ятайте: ризики від хвороб значно перевищують ризики від щеплень. Краще бути захищеним, ніж ризикувати своїм здоров’ям.
 

З 1 серпня в Україні триває кампанія додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Усі щеплення за Національним календарем — безоплатні. Для отримання щеплення зверніться до сімейного лікаря або найближчого закладу охорони здоров’я.
 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.11.24 орієнтовно склали близько 727 250 осіб.
Росія тримає у Чорному морі 24 кораблі, з яких 5 є носіями Калібрів загальним залпом до 28 ракет.
Ракети Storm Shadow уперше атакували Росію; США виділили Україні зброю на 275 млн доларів. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
В уряді країни заявили, що планують працювати над відновленням України ще під час війни, тому виділяють гроші на зруйновану електромережу.
Повітряні сили повідомляють про пускові маневри в районі Енгельсу. За даними моніторингових каналів, ракети можуть бути в небі України близько 06:40.
Перед вибухами в Україні була оголошена повітряна тривога, а моніторінгові канали повідомляли про швидкісні цілі в напрямку міста.
Північнокорейські солдати проходять тактичну підготовку та тренування з протидії дронам у складі російських військ, а частина військових уже бере участь у боях.
Метою угоди є розширення співпраці між двома країнами та посилення стійкості Молдови до зовнішніх загроз.
У перерахунку на загальну кількість людей на Землі це - 12 треків на кожного. Найпопулярнішу пісню історії пошуку Shazam ідентифікували 45 мільйонів разів.
Польський прем'єр наголосив, що Захід повинен мати єдину позицію щодо підтримки України та загальної безпеки.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Якщо Трамп скасує поставки зброї в Україну, усі системи Patriot, що є у ЗСУ, стануть марними. Теоретично їх можуть замінити SAMP/T, але й тут є проблеми.
Учасники угруповання вимагали гроші з утриманців виправних установ за недотримання "воровських понять".
Слово "маніфест" шукали майже 130 000 разів на сайті словника. Воно набуло популярності завдяки своєму новому значенню.