ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУВ Україні запрацював портал «Діти війни» – платформа для розшуку дітей

В Україні запрацював портал «Діти війни» – платформа для розшуку дітей

1 августа 2022
В Україні запрацював портал «Діти війни» – платформа для розшуку дітей

В Україні запрацював державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагатиме правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до Російської Федерації. Про це повідомила радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук

«Цей портал створено як інструмент для пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена на порталі, – наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія Росії щодня здійснює щодо українського народу», – зазначила Дар’я Герасимчук.

Також, за її словами, для підтримки роботи порталу було сформовано консультаційний центр при Офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де можна отримати офлайн- та онлайн-консультацію.

Портал виконує дві основні функції:

  • Інформування («Діти війни» – єдина платформа, що надає актуальні та зведені дані про дітей, які постраждали внаслідок війни Росії проти України, загинули, зазнали поранень, зникли безвісти або були депортовані, та тих, кого вдалося розшукати й урятувати. Правоохоронні органи та Національне інформаційне бюро щодня оновлюють кількісні показники.
  • Допомога в розшуку дітей (платформа дає змогу зв'язатися з правоохоронними органами, зокрема Національною поліцією, Офісом Генерального прокурора, а також Національним інформаційним бюро).

Сайтом можуть скористатися як батьки дитини, котра загубилася, була переміщена чи депортована, так і всі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Портал знаходиться за посиланням:  Діти війни (childrenofwar.gov.ua) 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
На Даунінґ-стріт заявили, що завжди дотримуються своїх юридичних зобов’язань. При цьому конкретні сценарії або гіпотетичні ситуації коментувати відмовилися.
У Парижі наголосили, що у цій ситуації є лише один агресор - Росія, і лише одна жертва - Україна.
Постанова, серед іншого, висуває нові умови для підприємств для отримання статусу "критично важливого".
Співрозмовники наголосили на "важливості того, щоб країна мала якомога сильнішу позицію для входження у зиму".
У Празі заявили, що не зупиняться на досягнутому та продовжать надавати необхідну підтримку Україні.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України ознайомлено із підготовленим у Росії документом із прогнозом розвитку військово-політичної ситуації у світі до 2045 року.
Ворог серйозно пошкодив фермерське господарство та частково зруйнував складські приміщення приватних підприємств.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
система оповіщення деякий час не працюватиме через технічні проблеми з обладнанням Укртелекому.
Оперативна обстановка на Харківському напрямку суттєвих змін не зазнала, наголосили в ОТУ Харків.
Вадим Скібіцький пояснив, що викладене в документі стосується розвитку ситуації на різних рівні, та загрози, які бачить для себе РФ.
Документ має на меті забезпечити виконання завдань та цілей, визначених Стратегією, яка була схвалена РНБО.
Авто потрібне для мобільної групи підрозділу, що захищає небо Києва та області. Чим більше таких груп – тим вище вірогідність, що рашистські терористи не влучать вчергове у мирних українців.
Міністр оборони країни Білл Блер заявив, що система, за яку Оттава пообіцяла заплатити, вже "в руках українців".