ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУряд оптимізував програму «Прихисток»

Уряд оптимізував програму «Прихисток»

31 августа 2022
Уряд оптимізував програму «Прихисток»

Кабінет Міністрів України прийняв проект постанови, який з 1 вересня запроваджує цифровізацію процесів, пов’язаних з виплатою компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у межах програми «Прихисток». Зокрема, прийняття заяви на отримання компенсації, внесення даних про розміщених переселенців відбуватиметься через інформаційно-аналітичну систему.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Впровадження такої інформаційно-аналітичної системи для посадових осіб дозволить відслідковувати реалізацію програми «Прихисток» онлайн та оптимізувати всі її процеси: від прийняття заяв громадян на компенсацію за тимчасове розміщення ВПО — до збору, обробки та формування звітів для виплат. Також завдяки цифровізації зменшиться паперове навантаження на органи місцевого самоврядування та військові адміністрації», — зазначив Олексій Чернишов.

Також проектом постанови передбачена можливість отримання компенсації власниками майна віком до 18 років. Зокрема, їх батьки чи опікуни можуть подавати заяви на компенсацію витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням ВПО.

Зазначимо, що за домовленістю Мінрегіону з донорами з вересня передбачається виплата компенсації всім заявникам за рахунок фінансової допомоги від міжнародних організацій. Задля забезпечення відповідних виплат громадянам, які у серпні цього року розмістили ВПО з числа вразливих категорій, проектом постанови передбачено окремі форми збору даних (заяв, узагальнених переліків та інформації).

Нагадаємо, Олексій Чернишов повідомив, що Мінрегіон напрацьовує проект рішення Уряду, який пропонуватиме збільшити вдвічі розмір компенсації на період опалювального сезону.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Також на фоні реалізації значних інвестиційних проектів з розширення виробництва та освоєння нових продуктів вдалося направити рекордну суму на благодійність, заявили в компанії.
Нині в Україні понад 900 вогневих груп, з них близько 500 – мобільних вогневих, решта - стаціонарні.
Будівництво систем захисту навколо енергооб’єктів – пріоритетне завдання для кожного регіону, зазначив Денис Шмигаль.
Росіяни на відео розповіли, нащо стежать за бригадою в Telegram-каналі та як їх обманув російський військкомат.
З початку 2024 року громадяни України купили в автосалонах понад 142 тисячі автомобілів.
Джон Гейтінга має шанс розпочати "сольну кар'єру".
На Алеї міст-героїв демонтували літери, якими викладені назви міст та зображення радянської медалі Золота Зірка.
Естонське міноборони зазначає, що планує послати чіткий сигнал: країна захищатиме зв'язок і військовими засобами.
Літак Азербайджанських авіаліній начебто не зміг приземлитися в аеропорту Грозного через введений план Килим і "щільний туман", стверджують у Росії.
Хуан Безерра зацікавив і команду зі своєї Батьківщини.
Російський агент готував саморобний гальмівний пристрій – "башмак", здатний спричинити аварію ешелону з боєприпасами.
Судитимуть високопосадовця Держпродспоживслужби та двох інспекторів, які заробляли на імпортерах квітів.
Кеті Перрі очолила список найгірших композицій 2024 року з треком Woman's World. У музичному антирейтингу опинилися також Нікі Мінаж, Ice Spice, Джон Бон Джові та інші.
Українця внесли в список розчарувань чемпіонату Іспанії цього сезону.