ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУкраїнці, які постраждали від російської агресії, можуть подати онлайн-заяву до Європейського суду з прав людини

Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати онлайн-заяву до Європейського суду з прав людини

22 июня 2022
Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати онлайн-заяву до Європейського суду з прав людини

Кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.

Відсьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua

Система вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти.

При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Термін розгляду заяви може становити від одного року, вірогідність отримання компенсації є високою.

Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Для отримання консультації зверніться до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті: https://helsinki.org.ua/advice-centres/

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Рішення є частиною зусиль ЄС, спрямованих на підтримку інклюзивного політичного переходу у Сирії та її швидкого економічного відновлення, реконструкції та стабілізації.
Санкції спрямовані на незаконні доходи, що підживлюють війну Володимира Путіна проти України, і російських клептократів.
Стармер зазначив, що задля тривалого миру Україна повинна мати місце за столом переговорів, а також наголосив на необхідності сильних гарантій безпеки.
Угорський прем'єр-міністр також заявив, що "народ Німеччини проголосував за зміни у величезній кількості".
Служба безпеки задокументувала антиукраїнську діяльність двох кліриків УПЦ (МП), які очолюють храми у Житомирській та Вінницькій областях.
Місцеві ЗМІ повідомили, що серед постраждалих є діти; п'ять осіб перебувають у тяжкому стані.
Міністри закордонних справ ЄС обговорили виділення додаткового пакета військової допомоги Україні. Остаточне рішення за лідерама країн.
Європейським країнам слід бути готовими до того, що їм, можливо, доведеться створити оборонний альянс на заміну НАТО через позицію нової адміністрації США.
Ентоні зробив припущення, що Тайсон може повернутися в бокс.
В країні ліквідовано представництво медіагрупи Россия сегодня - пропагандистське агентство Sputnik.
Звернення містить заклики щодо сприяння активній участі держав – членів ООН в реалізації Плану перемоги.