ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУкраїна вже отримала від партнерів 3 млрд євро підтримки, загалом очікує близько 7 млрд, - Мінфін

Україна вже отримала від партнерів 3 млрд євро підтримки, загалом очікує близько 7 млрд, - Мінфін

7 апреля 2022
Україна вже отримала від партнерів 3 млрд євро підтримки, загалом очікує близько 7 млрд, - Мінфін

Україна у ході перемовин з країнами-партнерами очікує отримати близько 7 млрд євро зовнішньої фінансової допомоги, при цьому з них 3 млрд євро вже переказані в Україну

 

Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі, - передає Еспресо. Наразі з метою отримання зовнішнього фінансування основні перемовини тривають з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком щодо створення колективного механізму допомоги Україні. Наприклад, Світовий банк створює трастовий фонд, внески в який може зробити будь-яка країна. З МВФ обговорюється можливість передачі спеціальних прав запозичення від країн, які отримали ці кошти для реагування на пандемію COVID-19. Україна зможе їх отримати або у вигляді гранту (безповоротна допомога), або кредиту.

 

Крім того, уряд веде двосторонні перемовини з низкою країн. Зокрема, вже є домовленості щодо отримання 500 млн доларів від Канади, у четвер була підписана угода з Німеччиною на суму 150 млн євро, минулого тижня – з урядом Франції на суму 300 млн євро. "На сьогодні йдеться про загальну суму близько 7 млрд євро, з них отримали вже близько 3 млрд євро", - сказав Марченко. Він зазначив, що від початку війни уряд вже здійснив секвестр на 180 млрд грн.

 

Нагадаємо, сьогодні, 7 квітня, стало відомо, що Швейцарія заморозила близько $8 мільярдів російських активів.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
ЄС впроваджується новий механізм, який дозволить інтегрувати український військово-промисловий комплекс у європейську оборонну промисловість.
Президент подякував капеланам які підтримують захисників і захисниць на фронті, і висловив сподівання на те, що військове капеланство розвиватиметься й надалі.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року, що викликало масові протести в країні.
Візит словацького прем'єра Роберта Фіцо у Кремль викликав критику всередині його країни. Причому не лише з боку опозиції, а й у лавах власної партії.
Абдул-Фаттах Ас-Сісі очолює країну з червня 2014 року. Внаслідок конституційного референдуму 2019 року термін повноважень президента було збільшено з чотирьох до шести років.
За останні два десятиліття у Клінтон було кілька проблем зі здоров'ям, в основному пов'язаних з проблемами з серцем.
ШІ взяв до уваги те, як довго під час першої каденції Трампа в середньому перебували на займаних посадах його союзники.
Італія допомагає Україні з початку повномасштабного вторгнення російських загарбників. Влада Італії вже кілька разів продовжувала дозвіл на постачання Україні військової допомоги.
Слова столичного професора викликали шквал критики в соцмережах, де його звинуватили у сексизмі.
Україні потрібно не менш як рік, щоб довести виробництво власних ракет до можливостей, які б серйозно загрожували Росії.
Міністерство закликало "європейських партнерів спільно працювати над зменшенням залежності від російських енергоносіїв та зміцненням енергетичної безпеки Європи".
Візит Фіцо до Москви відбувся на тлі закінчення угоди між НАК Нафтогаз України та Газпромом про транзит російського газу через територію України.
Цей аеродром слугує базою для фронтової авіації, яка виконує задачі з підтримки російської піхоти, що діє на сході та півдні України.
Путін нічого не робить із наслідками катастрофи танкерів - мазутом у Чорному морі, його цікавлять лише "орєшнікі" та інше божевілля, заявив Зеленський.