ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУкраїна отримала від Уряду США 1,7 млрд доларів на заробітні плати медикам

Україна отримала від Уряду США 1,7 млрд доларів на заробітні плати медикам

13 июля 2022
Україна отримала від Уряду США 1,7 млрд доларів на заробітні плати медикам

1,7 мільярда доларів фінансової допомоги надійшли в Україну від Уряду США. Грант залучено на безоплатній, безповоротній основі у державний бюджет України від USAID за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку.

За словами Міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, це вагома підтримка від американських партнерів, яка дозволить забезпечити лікарні коштами, які необхідні для реалізації програми медичних гарантій, у тому числі виплат заробітних плат. Адже у війну медичний працівник у кожному куточку країни має отримувати гарантовану Урядом України ринкову заробітну плату.

«Понад 4 місяці росія цілеспрямовано нищить нашу медичну систему. Вона руйнує стіни, але їй ніколи не зруйнувати героїзм та відданість наших медиків, які продовжують працювати у надважких умовах. Продовження виплат їм заробітної плати – залишається нашим пріоритетом. Однак щомісяця державному бюджету України все важче й важче витримувати це навантаження власними силами. Тому ми вдячні США та Світовому банку за оперативне реагування на потреби системи охорони здоров’я України. 1,7 мільярда доларів – це не просто фінансова підтримка, це черговий внесок у перемогу України», – зазначив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Загалом з початку року медичним закладам було перераховано 74 мільярди гривень за Програмою медичних гарантій.

Нагадаємо, напередодні МОЗ надало неспроможним медичним закладам додаткове фінансування, аби забезпечити виплату заробітної плати медикам на рівні не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та не менше ніж 13 500 гривень для медичної сестри.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Фільм змагався у Конкурсі кінематографістів сьогодення. Це дебютна картина кінематографіста.
Київський хаб "Я - Маріуполь" розподілив серед переселенців зі сходу 1,2 тисячі гігієнічних наборів.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Зруйновано та пошкоджено 54 об'єкти - 29 житлових будинків, склади, два поля, господарські приміщення, ангар, амбулаторію, транспортні засоби.
Керівника одного з райвідділів виконавчої служби у Львівській області затримано під час отримання хабара від колишнього підлеглого.
Росіяни пропонують маріупольцям "роботу", тоді як насправді проводять приховану мобілізацію.
Начальник київської поліції повідомив про те, що ворожих агентів і зараз у столиці може бути багато.
Під час удару було знищено понад 50 окупантів. Багато хто також опинився під завалами. Постраждало і забезпечення загарбників.
Президент продовжує перестановку кадрів в СБУ. Керівника управління у Львівській області перевів у Київську.
Виконавець розповів, коли військовослужбовця поранено, йому необхідно дати надію на те, що він виживе.
Рішення ухвалено з метою звільнити 7000 додаткових ліжок до неминучої зимової кризи.
Обстріляли Салтівський район міста - одне влучення було поряд із зупинкою громадського транспорту, повідомляє мер.
Тіла поховали в окремих могилах. Ці люди намагалися втекти від війни. Але були розстріляні в машинах та замучені у підвалах.
Відсоток використання пропускних потужностей приймальних терміналів ЗПГ Європи знизився до 58% - мінімум із лютого.