ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУкраїна, Литва та Польща засудили агресію РФ

Україна, Литва та Польща засудили агресію РФ

22 апреля 2021
Україна, Литва та Польща засудили агресію РФ

У Широкиному на Донеччині представники трьох парламентів – України, Польщі та Литви – виголосили спільну заяву про підтримку України та засудження агресивних дій Росії.

Зокрема, віцеспікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударґас заявив під час відвідин прифронтового Широкиного, що війна на Донбасі – це не двосторонній конфлікт, а агресія Росії.

«Браття, ви не самі. Ми на власні очі сьогодні побачили проблему, яка є не лише вашою проблемою, а й проблемою всієї Європи і всього світу. Це не двосторонній конфлікт, це агресія однієї сторони, і ця сторона – Росія. Ми хочемо об’єднати усі наші зусилля, щоб цей конфлікт був погашений, і щоб Україна відновила цілісність своїх кордонів. Ми побачили сьогодні страшну картину, і разом маємо це зупинити», – сказав Саударґас, підсумовуючи перший день візиту віцеспікерів українського, польського та литовського парламентів до Донецької області.

Його підтримала віцемаршалок Сейму Республіки Польща пані Малгожата Гошевська.

«На жаль, я бачила вже не одну війну. Я спостерігала війну не лише тут, в Україні, а й у Грузії. На мою думку, їх об’єднує дві речі: страшна гнітюча тиша, яка панує зараз там, де колись вирувало життя; і винуватець цього – Російська Федерація, саме вона принесла біль, руйнування і спустошення на ці землі», – сказала Гошевська.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук подякував усім військовим – від рядових до генералів, які надійно обороняють Україну від агресора.

В ОДА повідомили, що перший заступник Голови ВР України Руслан Стефанчук, віцемаршалок Сейму Республіки Польща Малгожата Гошевська, віцеспікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударґас також відвідали Маріупольський порт, КПВВ «Гнутове» та селище Широкине.

Як повідомляв Укрінформ, європейські парламентарії 21 квітня здійснюють робочу поїздку на Донеччину, щоб на власні очі побачити та дати оцінку ситуації на сході України, обговорити питання міжпарламентського безпекового співробітництва і протидії російській агресії.

Останнім часом збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході й півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

Люблінський трикутник — тристороння платформа для політичного, економічного, культурного й соціального співробітництва між Україною, Литвою та Польщею, заснована 28 липня 2020 року. Мета створення платформи – підтримка інтеграції України в Європейський Союз.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Закон викликав різку критику з боку міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ та Human Rights Watch.
Володимир Зеленський і Сиріл Рамафоса доручили міністрам закордонних справ підготувати взаємні візити лідерів.
Роман чекає на "амбітніший проект".
Дітей віком від 10 до 11 років зловмисник просив дістати ключі чи брелок із кишені його штанів. Так вони торкалися до його статевого органа.
Наразі українці чинять ефективну оборону, а у росіян є складнощі зі створенням значних наступальних сил, зазначив Крістофер Каволі.
Ворожими поплічниками виявилося двоє місцевих жителів: 41-річна медсестра та 56-річний водій приватної компанії.
ФАБ-500 "нештатно зійшла" із російського літака на околицю окупованої Макіївки на Донеччині 21 січня.
Доступні ціни на енергоресурси є пріоритетом, і заходи для досягнення цієї мети будуть оприлюднені наступного місяця.
Команди не порадували атакувальною грою. Така ситуація трапилася вдруге в історії ЛЧ.
Сьогодні, 22 січня, донецький Шахтар зіграє з французьким Брестом у матчі сьомого туру основної стадії Ліги чемпіонів сезону-2024/25.
Україна повина зберегти сильну армію, яку західні країни будуть оснащувати, зазначив канцлер.
У грудні лідирує за рівнем зарплат Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. У середньому його працівники отримують зарплату в 134,5 тисячі гривень.
Цьогоріч має повноцінно запрацювати система е-Консул, що спростить доступ до консульських послуг.
Постачання зброї в Україну в 2024 році призвело до рекордного рівня експорту озброєнь з Німеччини.