ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУкріплюємо «трудовий фронт»: відстрочки від мобілізації подовжено

Укріплюємо «трудовий фронт»: відстрочки від мобілізації подовжено

8 сентября 2022
Укріплюємо «трудовий фронт»: відстрочки від мобілізації подовжено

Кабінет Міністрів України передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час. Відповідне рішення, ініційоване Міністерством економіки, Уряд затвердив на засіданні 7 вересня.  

Йдеться про відстрочки, надані рішеннями Міністерства економіки в березні – квітні, термін дії яких спливає у вересні – жовтні цього року. Рішення щодо продовження відстрочки на строк до двох місяців може бути прийнято Мінекономіки лише один раз.

«Для перемоги над агресором Україна має максимально мобілізувати сили за всіма напрямками. Чітка, злагоджена та стабільна робота органів державної влади, нормальне функціонування економіки – надзвичайно важливі завдання, які стоять перед країною.  Цього та наступного місяця одномоментно спливають терміни відстрочок, наданих тисячам фахівців після початку широкомасштабної агресії, що може нести загрозу стабільній роботі державного та економічного сектору. Сьогоднішнє рішення Уряду дозволяє забезпечити сталу та ефективну роботу органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій, які нині працюють на перемогу в тилу», - повідомила Перший віце-премєр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.

Урядове рішення передбачає  також, що витяг з наказу Мінекономіки про відстрочку від призову військовозобов’язаному працівнику може надавати та візувати підприємство, установа чи організація, де він працює.  Цим самим розширюються положення постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03 березня 2022 р. № 194, згідної якої відповідними повноваженнями наділялися лише органи державної влади та інші державні органи. 

Ця норма покликана зменшити навантаження на органи державної влади, що дозволить вивільнити ресурси для посилення роботи на інших напрямках.

Нагадаємо, раніше Уряд підтримав законопроект, яким розширюється перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню. 

Так, урядовий проект Закону про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» передбачає, зокрема, бронювання працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їх робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів. А також працівників підприємств, що виготовляють продукцію для ЗСУ чи є критично важливими для функціонування економіки, підприємств та організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їх виконання. Нові норми набудуть чинності після прийняття Верховною Радою та підпису Президентом.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
У парламенті закликали притягнути винних до кримінальної відповідальності, а також виплатити компенсації.
Гебреєсус разом з колегами очікував на посадку в літак в аеропорту коли почалася повітряна атака.
Документ буде підписаний у середині січня під час візиту іранського лідера до Москви. Тегеран розраховує на домовленість щодо транспортування російського газу.
"Тіньовий флот" Росії загрожує безпеці й довкіллю, водночас фінансуючи військовий бюджет РФ.
Військові відзвітували про знищення цілей у цих селах, але жодним словом не згадали про постраждалих цивільних.
Рятувальники повідомляли, що через погану погоду ситуація була досить некерована. Серед пасажирів є загиблі і постраждалі.
Представляти інтереси України при міжнародних організаціях у Відні буде кадровий дипломат Юрій Вітренко.
У Запорізькій ОВА повідомили про удар по промисловій інфраструктурі області. Масштаби руйнувань встановлюються.
У Баку очікують, що російська сторона зізнається у збитті азербайджанського літака. У США також бачать підтвердження роботи російської ППО.
Глава держави зазначив, що в України вже є потрібні результати у знищенні військової інфраструктури ворога.
Повітряні сили ЗСУ попередили про загрозу застосування балістичного озброєння, а за кілька хвилин зафіксували рух ракети в напрямку міста.
Судно Eagle S уповільнило швидкість на 25% за кілька хвилин до переривання кабелю, а потім майже повністю зупинилося на кілька хвилин.
Володимир Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Внаслідок ворожої атаки двоє цивільних чоловіків віком 60 і 64 роки зазнали тілесних ушкоджень, несумісних з життям. Окрім того, у 27-річного та 55-річного громадян діагностовані поранення кінцівок.