ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУ Кракові зняли документальний фільм про російську агресію в Україні — «І прийшла до нас війна»

У Кракові зняли документальний фільм про російську агресію в Україні — «І прийшла до нас війна»

13 апреля 2021
У Кракові зняли документальний фільм про російську агресію в Україні — «І прийшла до нас війна»

8 квітня на каналі краківського Фонду «Добра Воля» у ютуб відбулася прем'єра польського документального фільму про російську агресію в Україні «І прийшла до нас війна». 34-хвилинна стрічка розповідає про перші роки призабутої світом війни. Вона знята на основі біографічних інтерв'ю усної історії, з використанням справжніх відеозаписів і фотографій з лінії фронту. З одного боку — це історія трьох вдів, яким війна забрала чоловіка і батька дітей, з іншого — погляд на російсько-українську війну її учасника — воїна.

Фільм зняв польський документаліст Кшиштоф Кшижановський (він є автором сценарію та монтажу) у кіно-агентстві «HAF», а ініціювала і зреалізувала цей проєкт наша співрозмовниця — голова Фонду «Добра Воля» (Fundacja "Dobra Wola") і антрополиня Ягейлонського університету Аліна Добошевська. Вона — авторка кільканадцяти проєктів усної історії в різних країнах Європи, у тому числі і в Україні. В нашому ефірі Аліна Добошевська розповідає про те чому, для кого і як цей фільм був створений.

А починаємо — із звукових кадрів стрічки «І прийшла до нас війна» з її головними персонажами. Ними є вдови загиблих воїнів із Житомира Наталя Євпак, Світлана Ходоровськa, Альона Залізко, і доброволець-солдат 8-ого окремого полку спеціального призначення Андрій Сидоренко позивний «Монета».

Стрижень фільму — усні історії вдів бійців і ветерана війни — це своєрідне двоголосся двох світів, форма непрямого діалогування тих, хто поза фронтом і кому вона в одну мить війна змінила все життя, і того, хто був її учасником, бачив її різні обличчя і хто, можливо, думає так само, як думали ті, які з неї не повернулись.

За словами режисера Кшиштофа Кшижановського, два роки роботи над фільмом про цю війну була для нього травматичним досвідом. За словами Аліни Добошевської, цю стрічку робили за покликом серця.

З дня прем'єри фільм — у польській і українській версіях — у вільному доступі на Youtube-каналі Фонду «Добра Воля».

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Україна має точні дані щодо понад 150 громадян Китаю, яких Росія залучила до війни, хоча насправді їх більше.
Конгресвумен США українського походження Вікторія Спартц заявила, що її слова про те, що Україні слід відмовитися від своїх земель, спотворили журналісти.
Американський міністр фінансів поставився до України як до третьосортної країни, випливає зі слів глави держави.
Україна підтримує ініціативи Сполучених Штатів щодо припинення війни, у той час, як Кремль робить все усупереч.
Україна вже передала американській стороні запит на пакет додаткової допомоги, який вона хоче купити.
Френк Воррен висловив думку про майбутнє свого підопічного в ринзі.
Трамп розпорядився підвищити тарифи проти Китаю до 125%, "враховуючи неповагу, яку Китай продемонстрував до світових ринків".
Дії ЗСУ на Бєлгородському напрямку зірвали плани росіян щодо наступу на Харківську та Сумську області.
Пекін активно готується до економічної війни на виснаження і впевнений у своїй перемозі, пишуть ЗМІ.
Відкриття проливає світло на життя пустельних монастирів понад 1400 років тому та дозволяє глибше зрозуміти побут і релігійні практики ранньохристиянських громад у регіоні.
Китайський ринок електромобілів залишається надзвичайно конкурентним. Продажі також зросли і у США.
Після поєдинку футболіст згадав свою померлу напередодні бабусю.
Замовлення анулювали після оголошеного президентом США рішення про введення мита на імпорт із понад 180 країн і територій, включно з Китаєм, В'єтнамом і Таїландом.
Понад 75 країн звернулися до представників США, щоб розв'язати питання, які стосуються торгівлі, торговельних бар'єрів, тарифів, маніпуляцій із валютою та нетарифних бар'єрів.