ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУСенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України

Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України

26 октября 2022
Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України
Верхня палата польського парламенту (Сенат) у п’ятницю ухвалила резолюцію на підтримку України.

Документ ухвалено одноголосно: за нього проголосували усі 92 сенатори, ніхто не утримався і не проголосував проти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в резолюції, вільна Україна є одним з гарантів безпеки Польщі. Польща була першою країною, яка визнала незалежність України, а польські уряди підтримували стратегічне партнерство між Києвом і Варшавою.

“Сьогодні Україна зіткнулася зі смертельною небезпекою - загрози чергового вторгнення. Відтак дуже важливо, щоб польська влада надійно підтримувала нашого сусіда, адже немає безпечної Польщі без незалежної України”, - наголошується в резолюції.

Як зазначається, Сенат Польщі підтримує надання Україні політичної та фінансової допомоги, постачання зброї, а також участь військових країн-членів НАТО у навчанні українських військових. Підкреслюється, що усі дії, спрямовані проти агресора, мають величезний вплив на моральний дух українського народу.

Як зазначається у документі, Росія зібрала на кордонах України величезну армію, зокрема танки, артилерію, кораблі і бойову авіацію.

“Метою цієї ескалації напруження є дестабілізація Європи. Це може призвести до спалаху найбільшого збройного конфлікту з часів Другої світової війни”, - звертають увагу польські сенатори.

Як зазначається, у 1994 році США, Велика Британія та Росія взяли на себе зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України та утримуватися від будь-яких загроз застосування сили проти її незалежності в обмін на ліквідацію Києвом ядерного потенціалу. Україна виконала свої зобов'язання, але попри це Росія в 2014 році напала на Україну, анексувала Крим і контролює сепаратистів на сході.

"Перед черговим вторгненням Росії Україну беззастережно підтримують Північноатлантичний альянс, ЄС та США. Влада у Києві розпочала стратегічне співробітництво з НАТО в 1997 році, а в 2008 році союзники погодилися на її майбутнє членство. Сьогодні ми стикаємося з випробуванням цієї політики відкритих дверей”, - наголошується в резолюції.

Як зазначається, польський Сенат переконаний у можливості ведення діалогу з Росією. Однак це не може відбуватися в умовах військового шантажу, підриву принципів непорушності кордонів у Європі та гібридних атак на демократичні інституції.

“Умовою цього діалогу є відведення російських військ від українського кордону”, - резюмують польські сенатори в резолюції.

Документ після ухвалення буде опублікований в урядовому віснику “Польський монітор”.

Під час голосування у залі Сенату був присутній посол України в РП Андрій Дещиця. Маршалок Сенату Томаш Гродзький під оплески польських законодавців символічно вручив українському дипломату текст резолюції.

Раніше, 27 січня, Сейм Польщі також ухвалив резолюцію на підтримку України.

Фото: senat.gov.pl

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Метт Гетц пояснив, що затвердження на посаду відвертає увагу від роботи з переходу нової адміністрації.
Балістична ракета була створена на основі російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 Рубіж
Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не прагне, підкреслив президент.
Білий дім прагне переконатись, що українці мають все необхідне на полі бою, щоб протистояти тиску Росії, заявила Карін Жан-П'єр.
Норвежець виступить на Олімпіаді-2026: "Я не продовжуватиму після 2026 року".
The Wall Street Journal з посиланням на анонімного американського посадовця зазначає, що це трапилось, коли була атакована Курщина.
Прес-секретар генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік заявив, що використання РФ такої зброї - "тривожна подія".
Іспанець залишився у команді, незважаючи на різні чутки: Манчестер Сіті так багато значить для мене.
Володимир Путін "почав метушитися" лиш тоді, коли були вражені цілі на території самої РФ, наголосили у відомстві.
Ентоні в очікуванні долі реваншу Усика та Ф'юрі, а вже потім ухвалюватиме рішення.
Завдання виконали сили екіпажу Гарпун 413 ОББС Рейд і загін безпілотних сил 78 ОДШП Джміль.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Гендиректор агентства Рафаель Гроссі запевнив, що Агентство готове найближчим часом організувати відповідні місії.
Валерія розкрила деталі свого особистого життя. Дівчина розповіла про своє хобі – стріляння у тирі.