ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУЩо варто знати про українців та Україну у Другій світовій війні

Що варто знати про українців та Україну у Другій світовій війні

30 июня 2021
Що варто знати про українців та Україну у Другій світовій війні

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян.

Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі в перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця у Другій світовій для ведення агресивної політики у наш час. Сьогодні влада Росії поводиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х напередодні глобального конфлікту.

Друга світова війна – найбільш кривава та жорстока сторінка в історії людства

Шлях до розв’язання війни був відкритий Пактом Молотова – Ріббентропа 23 серпня 1939 року. Згідно з таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів. Унаслідок цих домовленостей Третій Райх отримав змогу безперешкодного вторгнення в Польщу. СРСР розширився за рахунок Західної Білорусі та Західної України, Бессарабії з Буковиною, трьох країн Балтії, а також частини Фінляндії.

У Другій світовій війні взяли участь 80 % людства, бойові дії відбувалися на 2/3 держав, що тоді існували. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року з вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.

Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також уперше та востаннє використана атомна зброя.

До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення становлять від 50 до 85 мільйонів осіб.

За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.

 Україна в Другій світовій

Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси та вбивати інших українців.

У рамках Другої світової в Україні велося кілька воєн, ареною для яких були наші землі. Це німецько-польська війна 1939-1945 рр. – спочатку відкрита фронтова, а після падіння Польщі – підпільна. Німецько-радянська 1941-1945 рр., відкрита та підпільна, потім знову відкрита фронтова. Німецько-українська 1941-1944 – підпільна. Маловідома польсько-українська війна (1942-1947) – підпільна. І зрештою найтриваліша і цих воєн – підпільна радянсько-українська (1939-1954), початком якої стали антирадянські виступи часів першої радянської окупації, а завершенням — розгром підпілля та захоплення його останнього керівника. Всі ці війни та конфлікти мають безпосередній стосунок до Другої світової війни, оскільки були спровоковані нею, ставши її відгалуженнями та продовженням.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
До ув’язнених застосовували тортури, били руками, ногами, гумовими кийками, палицями, викручували руки за спиною. Клали вʼязнів на мокру поверхню та ходили по їх тілу.
25 лютого 2025 року – це 27 день місячного календаря. Спадаючий Місяць перебуває у знаку зодіаку Водолій.
Перший кластер переговорів про членство може бути відкритий уже у найближчі тижні, переконаний глава Литовської держави.
Ті території України, які вже записані в російську конституцію, начебто набули іншого "міжнародно-правового статусу", вважає російський міністр.
Заступник директора USAID Піт Марокко заявив, що має намір скоротити штат агентства до 600 співробітників.
У Голосіївському районі без тепла залишились 176 житлових будинків, дві поліклініки та 18 закладів освіти.
Сьогодні, 24 лютого, Національний день молитви в Україні. До Нового року залишилося 310 днів.
Середній курс продажу долара знизився до 41,80 гривень, а курс євро піднявся до 44,00 гривень.
США створюють "дуже велику невизначеність" щодо війни РФ проти України, наголосила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Президент Динамо анонсував підписання контракту.
Репер P. Diddy, якого звинувачують у зґвалтуванні та секс-торгівлі, втратив одного зі своїх адвокатів.
Енергетики просять громадян не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно у період з 15:00 до 20:00.
Ексочільник британського уряду переконаний, що Україна матиме велике майбутнє як вільна, суверенна та незалежна нація.
Крістіна Фултон звинуватила Ніколаса Кейджа у безвідповідальному ставленні до їхнього сина Вестона, який жорстоко напав на неї.