ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРосія порушує умови Договору про відкрите небо

Росія порушує умови Договору про відкрите небо

24 ноября 2020
Росія порушує умови Договору про відкрите небо

Договір про відкрите небо був підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі 23 країнами - членами НАТО, а також колишнього Варшавського договору і набув чинності в 2002 році. До нього приєдналися в цілому 35 держав, у тому числі члени Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) і всі країни НАТО. РФ ратифікувала документ 26 травня 2001 року. Договір став одним із заходів безпеки і взаємної довіри держав ОБСЄ, за час існування договору здійснено понад 1500 спостережних польотів.

США більше не є членом договору, адже згідно з його умовами, ще пів року тому оголосили свій вихід з нього, повідомляється на сайті Держдепартаменту в неділю, 22 листопада.

21 травня Держдепартамент США повідомив про намір Вашингтона вийти з Договору про відкрите небо, пояснивши цей крок порушенням умов договору з боку Москви.

"Якщо Росія повернеться до повного дотримання договору", то США можуть змінити своє рішення, зазначили у Держдепартаменті.

Там звинуватили РФ у "грубому" порушенні договору протягом багатьох років, у тому числі у сфері контролю над озброєннями. Зокрема, Москва відмовила в проведенні повітряного спостереження в зоні довжиною 10 кілометрів уздовж свого кордону з грузинськими регіонами Абхазія і Південна Осетія, а також розмістила свій аеродром дозаправки в українському Криму, йдеться в заяві Держдепу.

Вашингтон також звинуватив Москву в "нелегальному введенні обмеження на дальність перельоту над Калінінградом" і в "невиправданій відмові США і Канаді в спостережному польоті під час великих російських військових навчань у 2019 році".

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) називав цей договір "важливою частиною європейської архітектури контролю над озброєннями", що "сприяє безпеці і миру практично на всій Північній півкулі".

Тим часом представниця штаб-квартири НАТО в Брюсселі висловила розуміння рішення США, зазначивши, що Росія "протягом багатьох років вводить обмеження на польоти, що порушують умови договору".

За матеріалами DW.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
У створеній в уряді спеціальній слідчій групі щодо обставин замаху на Фіцо не відкидають версію, що нападник діяв не зовсім сам.
40 груп швидкого реагування проводять пошукові роботи в районі, де сталася аварія президентського гелікоптера.
Президент заявляє, що окупанти не досягають свого завдання – "розтягнути наші сили та цим послабити Україну на широкому фронті від Харківщини до Донеччини".
Донецький клуб уже дограє чемпіонат, виконавши всі поставлені завдання.
Цієї весни росіяни активізували удари по українській енергетиці та знищили декілька великих ТЕС та ТЕЦ, а також вивели з ладу Дніпровську гідроелектростанцію.
В ГУР кажуть, що зараз Telegram використовується як певний легалізований даркнет, в якому можна знайти все "від продажу наркотиків до груп ухилянтів".
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Ремонтники приступають до робіт відразу щойно отримують відповідні дозволи від ЗСУ та ДСНС.
Україна з початку повномасштабного вторгнення Росії була обмежена у праві застосовувати зброю, отриману від західних країн, для ударів по російській території.
Полтавський клуб залишив киян у зоні вильоту.
Байба Браже бігла з номером 815 – як кількість днів, скільки Україна обороняється у повномасштабній війні.
На Харківському напрямку окупанти не полишають спроб прорвати українську оборону біля Вовчанська, Стариці, Липців.
Команди зберегли інтригу до останнього туру.
Внаслідок ранкового удару 19 травня у Харківському районі загинуло щонайменше 6 людей, 16 дістали поранень, 5 цивільних загинули внаслідок ударів по Куп'янському району Харківщини.