Останнім часом Росія намагається активно використовувати формат Арріа при ООН у своїх пропагандистських цілях - зазначив у коментарі «Голосу Америки» постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. «Україна та наші партнери вже певний час використовують цей формат для обговорення ситуації в Криму та на тимчасово окупованих територіях, що відповідає пріоритетам Ради Безпеки. Росія, у свою чергу, вирішила, що якщо вона не може зупинити цей процес, тоді треба його очолити, і почала зловживати та просто спамити Раду Безпеки та інтернет-простір цими зустрічами та своєї пропагандою», - пояснює він.
За словами Кислиці, раніше країни-члени ООН подібні заходи просто ігнорували, але цього разу тактика була змінена. «Партнери по Раді Безпеці вирішили скористатися можливістю та прямолінійно донести до Російської Федерації те, що вона має зупинити свою пропагандистську кампанію в рамках Ради Безпеки. Цим заходом, по суті, Росія сама собі поцілила у ногу», - фіналізував Кислиця.
Зустріч у форматі Арріа «Одеса 7 років потому: неонацизм та насильницький націоналізм як чинники конфлікту в Україні», яка відбулася 5 травня, ініціювало Представництво РФ при ООН. На неї були запрошені безпосередні, за словами організаторів, учасники подій 2 травня, а також заангажований політичний експерт. Окрім того, до зустрічі приєдналася і низка країн-членів Ради Безпеки. Формат Арріа - неформальний захід Ради безпеки, на якому країни-члени можуть обмінюватися думками про питання міжнародної безпеки, а також долучити до обговорення експертів та спікерів поза ООН.
Країни-члени Ради Безпеки ООН, зокрема, Велика Британія, Естонія, Ірландія, Норвегія, США та Франція, а також Німеччина та Бельгія вийшли зі спільною заявою щодо неприпустимості дій Росії у рамках ООН, назвавши їх просуванням неправдивого наративу про Україну. А також закликали Росію припинити політизувати людські трагедії.