Аналітики Державного департаменту США зробили висновок, що зараз триває кампанія з дезінформаційного впливу як свідчення глобальної гібридної війни, яка є більш підступною та ефективною, ніж традиційна пропаганда минулих років.
Спостерігаючи за політичними заворушеннями, що вибухнули в Південній Америці восени 2019, чиновники Державного департаменту помітили жахливу схожу модель в антиурядових протестах. Так, в Еквадорі, Перу, Болівії, Колумбії та Чилі протягом 30-денного періоду облікові записи, пов’язані з Росією, розміщували разюче подібні повідомлення протягом 90 хвилин один від одного.
Зокрема, у Чилі майже 10 відсотків усіх твітів, які підтримують протести наприкінці жовтня 2019, з'явилися в акаунтах Twitter, які мали зв'язок з Росією. У Болівії, одразу після того, як президент Ево Моралес подав у відставку 10 листопада, кількість пов’язаних тематикою твітів зросла до понад 1000 на день, що значно перевищує середньостатистичні п'ять твітів.
Ще один приклад, це - Колумбія, де в листопаді 2019 сотні тисяч мешканців протестували проти зміни пенсійного законодавства, корупції та зростання насильства. Протести минули, і у грудні віце-президент Колумбії Марта Лусія Рамірес звинуватила Росію та її союзників у Венесуелі у розпалюванні протестів за допомогою кампаній у соціальних мережах.
В Еквадорі міністр внутрішніх справ Марія Паула Ромо заявила, що антиурядова кампанія, яка виникла в Інтернеті протягом двох тижнів протестів у жовтні з приводу підвищення цін на пальне, приходить з Венесуели та Росії .
Російські зусилля в Південній Америці спрямовані на те, щоб викликати інакомислення в державах, які вимагали відставки президента Ніколаса Мадуро у Венесуелі. Росія поширює дезінформацію, щоб підірвати ліберальну демократичну політику.
За матеріалами The New York Times.