ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРосійська пропаганда vs Румунія: які наративи поширює РФ і як на них реагують

Російська пропаганда vs Румунія: які наративи поширює РФ і як на них реагують

12 апреля 2023
Російська пропаганда vs Румунія: які наративи поширює РФ і як на них реагують

Якщо вам здається, що російська пропаганда, наче величезний чорний спрут, запустила щупальця чи не в кожну країну світу, то вам не здається. І для кожної країни цей спрут має свої ідеї, стратегії та спікерів, зокрема і в Румунії.

Росія доволі активно веде свою пропаганду в Румунії, визнає президентка асоціації експертів із безпеки та глобальних питань (ESGA, Румунія) Анжела Грамада. Традиційно для поширення дезінформації використовували найрізноманітніші ЗМІ. Зокрема, на Румунію активно працював канал «Супутник» із офісом у Кишеневі, а також російські наративи намагалися поширювати через місцеві медіа. 

Але з початком повномасштабного вторгнення (Росії в Україну — ред.) пропаганда пішла у соцмережі, особливо в телеграм. — пояснює експертка. — Річ у тім, що телеграм не користувався популярністю в Румунії, але з березня 2022 року румуни, які хотіли більше дізнатися про Україну, почали його активно використовувати. Росія почала активно це використовувати для просування своєї пропаганди та дезінформації

Знати, на які кнопки тиснути

Для того, щоб ворожі наративи спрацювали, потрібно знати, на які кнопки тиснути, тобто розуміти, на які теми суспільство реагує із особливим запалом. У Румунії вони, безумовно, є.

 

Від початку повномасштабного вторгнення в інформаційному просторі Румунії циркулювали доволі стандартні для РФ меседжі: в Україні самі нацисти, влада утискає представників румунських нацменшин, Росія мала право розв'язати війну,  НАТО не захистить румун у разі нападу. Проте значного поширення вони не мали, хоча посольство Росії в Румунії поширювало й поширює надалі свої фейки.

Великий резонанс викликала історія священника Михайла Жара з Чернівецької області. Той розповів, що українська влада нібито під закидом протидії Московському патріархату переслідує румунських служителів церкви. Він навіть записав кілька відеозвернень, у яких закликав Румунію припинити підтримку України. 

І тут варто розуміти, що румунське суспільство дуже релігійне, тож обурення було доволі прогнозованим. Румунська православна церква навіть була змушена офіційно пояснити, що насправді священники, про яких розповідає Жар, жодним чином із нею не пов'язані, а є представниками Московського патріархату. 

Релігійну тематику розігнати не вдалося, — зазначає Анжела Грамада. — Румунська церква дуже впливова, суспільство їй вірить, включити її в таку пропаганду дуже складно

Натомість вдалося інше: консервативне румунське суспільство охоче сприйняло традиційну для російської пропаганди тему важливості традиційних цінностей та хибного і розпусного шляху Європи. 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Колишній головний редактор видання Правий Поступ пішов на фронт з перших днів повномасштабного вторгнення.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Двом адміністраторам таких спільнот оголошено підозру в перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період.
Загальний ресурс ув'язнених - до 20 тисяч; влада припускає, що вступити до лав СО України погодиться кілька тисяч.
У Єревані не заперечують ухвалення рішення про бюджет ОДКБ на 2024 рік в обмеженому форматі.
США дали зрозуміти, що Ізраїлю не слід починати велику атаку на Рафах, не захистивши цивільне населення, зазначив Ллойд Остін.
На міжбанку американська валюта подорожчала на 11 копійок до 39,39-39,41 грн/долар (купівля-продаж).
На Закарпаття переїхали чимало українців, які змушені були покинути свої домівки через окупацію або постійні обстріли, а збільшення чисельності населення спричинило зростання кількості побутових відходів.
Дослідники вивчили проби волосся Бетховена й отримали нові важливі відомості про здоров’я і життя великого композитора.
Голова фракції Слуга народа зазначив, що на сьогоднішній день щодо цього питання тривають дискусії.
Колишній командувач української армії тримав інформаційну тишу від лютого, після відставки з посади главкома ВСУ.
Китайський лідер Сі Цзиньпін підтримав ідею президента Франції Еммануеля Макрона про олімпійське перемир’я. Наскільки це вірогідно та якими можуть виявитися наслідки?
Для України важлива позиція Угорщини, коли йдеться про наближення миру, зазначив президент.
Серед постраждалих - 8-річна дівчинка та троє юнаків 14, 14 та 15 років. Двоє хлопців у важкому стані, один хлопець та дівчинка - у середньому.