ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРФ в Криму може розміщувати ядерну зброю

РФ в Криму може розміщувати ядерну зброю

16 ноября 2020
РФ в Криму може розміщувати ядерну зброю

Можливості Російської Федерації щодо зберігання та розташування ядерної зброї на території окупованого Криму достатньо великі. Про це, та про багато іншого в ефірі Апостроф Live розповів заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Ще з радянських часів там існували декілька об’єктів, які використовувались для зберігання ядерної зброї. Один з об’єктів — це так звана “Феодосія-13”, нині це село Краснокам’янка.

Татарською мовою — це урочище Кизилташ, де з початку 50-х років протягом 6 років велося велике будівництво бази зберігання. Це колишнє 12 управління Міністерства оборони СРСР, яке відповідало якраз за ядерну зброю. Об’єкт був у використанні до 1996 року, а остання зброя звідти була вивезена у середині 1990-х років. Це величезний об’єкт, це понад 30 км тунелів розмірами, як у метрополітені, а в деяких моментах — значно більші. Об’єкт було частково законсервовано, частково — розкрадено. За нашою інформацією, після анексії Криму, Росія почала проводити певні роботи на цих об’єктах.

Другий об’єкт, який є на території Криму — це Балаклава, де розташовані підводні човни РФ. Також там додатково, і це перевірена інформація, зроблені штольні для підводних човнів.

Росія може використовувати Крим, як фактор геополітичного впливу не лише відносно України, але й Європи в цілому. Саме півострів цікавив Росію як фактор розміщення там своїх військових контингентів. У першу чергу — це базування Чорноморського флоту, тому що тільки Севастополь та Донузлав за своїми характеристиками підходили для розташування великої кількості військових кораблів. Той самий Новоросійськ за своїми природніми факторами не підходив, тому вони й трималися, бо їм не було куди піти.

Та кількість аеродромів стратегічного рівня, які існувала на території Криму, якраз дозволяла авіації РФ злітати та наносити за необхідності удари в далеких точках. Це додатковий трамплін для досягнення дальніх цілей.

Також у ході обговорення вірмено-азербайджанського конфлікту та досвіду, який має перейняти Україна з нього, Сергій Кривонос зазначив, що армію треба посилювати. Навіть, якщо ми намагаємося наблизити мир на Донбасі, все одно, крок за кроком ми маємо робити свою армію сильною, аби прибрати будь-яке бажання РФ продовжувати агресію проти нашої держави.

Війна має декілька вимірів. Це і війна в кібернетичному просторі, і війна в інформаційному просторі, і війна, яка стосується ведення бойових дій у повітрі та на землі. Завдання № 1 — ми повинні бути готові. Питання не в тому, щоби готуватися до війни, коли вона вже почалася. Треба завжди готуватися до війни, аби в будь-яку мить дати гідну відсіч будь-яким агресивним намірам ворога.

Незважаючи на те, що в Україні серйозна міжнародна підтримка, не треба забувати, що ми самі маємо діяти активно. Це стосується не тільки посилення Збройних сил. Питання стоїть щодо спроможності всього народу до опору, підняття рівня інформаційної освіченості та військової підготовки населення. Це територіальна оборона України та національно-патріотичне виховання.

Бо зараз ворог, зрозумівши, що не зможе прямою агресією вирішити свої питання, намагається розхитати ситуацію всередині країни за рахунок гібридних методів війни. Дестабілізувати ситуацію, стерти нашу національну свідомість, яка тільки почала відроджуватися. Плюс, ми програємо в тому, що стосується унеможливлення інформаційного впливу через ЗМІ. І це проблема держави, і має бути відповідне політичне рішення. Насамперед це стосується російськомовних каналів на телебаченні, які якраз і розхитують ситуацію всередині України. Це завдання, яке потрібно вирішувати в максимально короткі терміни.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Цієї весни росіяни активізували удари по українській енергетиці та знищили декілька великих ТЕС та ТЕЦ, а також вивели з ладу Дніпровську гідроелектростанцію.
В ГУР кажуть, що зараз Telegram використовується як певний легалізований даркнет, в якому можна знайти все "від продажу наркотиків до груп ухилянтів".
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Ремонтники приступають до робіт відразу щойно отримують відповідні дозволи від ЗСУ та ДСНС.
Україна з початку повномасштабного вторгнення Росії була обмежена у праві застосовувати зброю, отриману від західних країн, для ударів по російській території.
Полтавський клуб залишив киян у зоні вильоту.
Байба Браже бігла з номером 815 – як кількість днів, скільки Україна обороняється у повномасштабній війні.
На Харківському напрямку окупанти не полишають спроб прорвати українську оборону біля Вовчанська, Стариці, Липців.
Команди зберегли інтригу до останнього туру.
Внаслідок ранкового удару 19 травня у Харківському районі загинуло щонайменше 6 людей, 16 дістали поранень, 5 цивільних загинули внаслідок ударів по Куп'янському району Харківщини.
Державне телебачення повідомило, що інцидент стався поблизу міста Джольфа, що на кордоні з Азербайджаном, приблизно за 600 км на північний захід від столиці Ірану Тегерана.
Ці коментарі прозвучали після нещодавньої поїздки Володимира Путіна до Китаю, де він і лідер КНР Сі Цзіньпін пообіцяли посилити співпрацю.
Лікарі констататують, що життя словацького прем'єра після замаху наразі поза загрозою.
Грант Шаппс вкотре наголосив, що усе, що є важливим і цінним для західного світу, опиниться під загрозою, якби вторгнення в Україну закінчилося для Владіміра Путіна перемогою.