ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПоширення російської пропаганди у мас-медіа Білорусії

Поширення російської пропаганди у мас-медіа Білорусії

25 января 2020

            Як пише ГО «Білоруська асоціація журналістів», у Мінську презентували моніторинг проросійської пропаганди в медіа Білорусі. Під час проведення моніторингу визначалася доля російського продукту у прайм-таймі восьми загальнодоступних білоруських телеканалів. Крім того, аналізувався контент газети «СБ. Беларусь сегодня» та вечірні новини каналу «Білорусь 1», які фінансуються з держбюджету країни. У моніторинг також входить білоруські версії інформаційного агентства і радіо Sputnik, які фінансуються з держбюджету Росії.

                «Насадження російськості відбувається на трьох рівнях. Це не тільки політичні заяви і хроніка, але і російськоцентрична подача світової інформації, російських експертів. Також це розважальний контент російського виробництва. Складається враження, що білоруські ТБ-канали централізовано створюють російскоцентричну картину в головах глядачів, користуючись при цьому однаковими шаблонами і методички», — каже журналіст Максим Жбанков, який презентував результати аналізу.

               Як йдеться у дослідженні, основним джерелом проросійської пропаганди в Білорусі є телебачення. Моніторинг показав, що близько 49 % передач, показаних в прайм-тайм телеканалами, — російського виробництва. Чотири телеканали, включаючи білоруські РТР-Білорусь, НТВ-Білорусь і ОНТ, демонстрували в прайм-таймі понад 60 % продукції російського виробництва. Відсоток передач в прайм-тайм російського виробництва на телеканалах, включених в обов'язковий загальнодоступний пакет В газеті «СБ. Беларусь сегодня» знайшли 50 матеріалів на російську тематику, 20 — з меседжами Кремля. У вечірніх новинних програмах телеканалу «Білорусь 1» 30 % матеріалів стосувалися Росії, а 16 % — містили пропагандистські тези. На «Sputnik Беларусь» відвертих меседжів на зразок «Білорусь без Росії пропаде» в період моніторингу не було, але продовжує звучати меседж «разом ми сильніші», а також в різних формах мовиться про ослаблення західної демократії. «Подача матеріалів на «Sputnik Беларусь» відрізнялася заангажованістю провідних відеосюжетів. Третина матеріалів з меседжами російської пропаганди носила виражений антиукраїнський характер», — йдеться у дослідженні.

              

Наприклад, тезам про те, що «українці спровокували росіян на агресію у Керченській протоці» та «в Україні після Майдану — один хаос» на «Sputnik Беларусь» у період моніторингу було присвячено 40 % матеріалів. У дослідженні зазначається, що проросійські ідеологічно-культурні орієнтації просуваються не лише через прямі «прямі» меседжі, але й через формування емоційно-підсвідомої залежності обивателя від російського контенту. «Таким чином сумарний ефект виявляється більшим і сильнішим за вплив "лобової" пропаганди», — пишуть дослідники.

За матеріалами ГО «Детектор медіа».

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
На Одещині воїнами зенітної ракетної Одеської бригади знищено 4 російські розвідувальні БпЛА Орлан-10.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
За перші три місяці 2024 року, експорт Україною агропродукції склав близько 6,5 млрд доларів, що на 4% менше, ніж у першому кварталі минулого року.
Росіяни авдали удару по морському порту Південний. Кілька ракет влучили в портові споруди, не лише українські, а й сінгапурські.
Чиновники міноборони працюють над створенням пакета американського обладнання, зазначається в матеріалі Politico.
Остаточного переліку кадрових рішень наразі немає. Можлива зміна трьох-чотирьох міністрів (включно з віцепремʼєрами), генпрокурора та звільнення членів Рахункової палати.
"Військкора" востаннє бачили, коли той знімав наслідки "прильоту" по військовій частині на вулиці Автобазовській.
ГУР разом із Повітряними Силами вперше збили Ту-22М3. Українці швидко відреагували жартами на цю тему.
У деяких населених пунктах, наближених до зони бойових дій, енергопостачання відновлювали вже десятки разів.
Плани поки що перебувають на ранній стадії, а в уряді розглядають питання, як профінансувати розширене замовлення.
150 мільйонів євро підуть на підтримку ініціативи ФРН з пошуку засобів ППО для України. Ще 60 мільйонів євро - на закупівлю засобів ППО ближнього радіусу дії.
Військові літаки Росії є легітимною ціллю України, оскільки остання обороняється, наголосив Єнс Столтенберг.
Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по шести районам зосередження особового складу та пункту управління росіян.
Фургон, в якому їхали іноземці, був броньований, тому в результаті нападу постраждали тільки двоє перехожих та охоронець.