ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПольща: "Північний потік-2"- інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи

Польща: "Північний потік-2"- інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи

18 августа 2021
Польща: "Північний потік-2"- інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи

Варшава, як і Київ, проти запуску російського газопроводу.

Польща останні 18 років була проти будівництва "Північного потоку", бо вважає його, покликаного зламати єдність Заходу, ЄС і НАТО. Повідомляє «Уніан».

Про це в інтерв’ю польському тижневику "Ехо" заявив глава МЗС Збіґнєв Рау.

Міністр, зокрема, поскаржився на відсутність спільної політики держав-членів Європейського союзу щодо Росії.

"Росія сигналізує про те, що вона буде використовувати газопровід Nord Stream 2 як інструмент політичного шантажу проти України та Центральної Європи. Протягом 18 років усі польські уряди дотримувалися думки, що Північний потік – це інструмент російської диверсії, покликаний зламати єдність Заходу, Європейського Союзу та НАТО", – пояснив очільник польської дипломатії.

Раніше Польща та Україна опублікували спільну заяву щодо неприпустимості запуску російської труби в обхід України без застосування американських санкцій. У цій же заяві зазначено, що Україна і Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи безпеки, підтримки країн в їх прагненнях стати членами західних демократичних інститутів, мінімізації загроз миру та енергетичній безпеці.

Речник президента Польщі Блажей Спихальський назвав продовження добудови труби "перемогою Росії", і що Берлін порушив європейську солідарність щодо цього питання.

При цьому, згідно з умовами угоди, сторони обіцяють контролювати дії РФ, щоби та не використовувала "Північний потік-2" у власних політичних цілях.

Німеччина зобов'язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років. Переговори щодо цього питання повинні розпочатися якомога швидше, але не пізніше ніж 1 вересня.

Крім того, Німеччина та США будуть заохочувати та підтримувати інвестиції в Зелений фонд для України щонайменше на 1 млрд. доларів США.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Минулої доби ЗСУ ліквідували 1350 окупантів. Знищено 13 танків, 25 бронемашин, 31 артилерійську систему та 28 дронів.
Дату президентських виборів повинні визначити не пізніше 60 днів після відсторонення чинного глави держави.
Голкіпер збірної України, незважаючи на пропущений гол від Порту, вже ж допоміг своїй команді здобути перемогу.
Американський мільярдер підкреслив безглуздість війни в Україні та відсутність явної стратегії.
РФ змінила тактику ракетних ударів по Україні; У Києві через удар сталися пожежі у трьох районах, є жертва. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Країна переорієнтовує свої стратегічні орієнтири на розвиток міжнародного партнерства, яке відповідає її цінностям, та допомогу тим, хто найбільше її потребує.
Американський президент порівняв торгові мита із ліками. Він очікує що скоро багато країн будуть платити США "багато грошей на щорічній основі".
Про участь понтифіка у традиційній недільній молитві на площі Святого Петра не оголошувалося. Це була його перша поява на публіці після довгої хвороби.