ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПольща підтримує Україну та засуджує дії Росії

Польща підтримує Україну та засуджує дії Росії

28 апреля 2021
Польща підтримує Україну та засуджує дії Росії

УКРАЇНСЬКИЙ ФРОНТ

На відміну від деяких країн Західної та й навіть Центральної Європи, Польща ніколи не мала жодних незручностей називати речі своїми іменами: Росія – безпосередній агресор; Крим – український; на сході України – війна, викликана і підтримувана Москвою; Nord Stream 2 – не економічний, а політичний проєкт і засіб гібридного впливу на Європу.

В умовах, коли учасники Нормандської четвірки – Німеччина і Франція – з різних мотивів намагаються бути політкоректними і вбачати значний прогрес там, де Росія просто бере паузу, аби завдати чергового удару, роль Польщі як суб’єкта у геополітичній грі Заходу проти агресивної Росії у Східній Європі значно зростає.

Упродовж останніх тижнів усі органи влади у Польщі, які тією чи іншою мірою залучені у міжнародній політиці, є дуже активними на українському напрямі.

На початку квітня глава МЗС Польщі Збігнєв Рау відвідав із “терміновим” візитом Київ, провів кілька розмов з української тематики зі своїми європейськими та заокеанськими колегами, зокрема з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Зовсім нещодавно Рау разом із румунським та турецьким міністрами зустрівся в Бухаресті з главами МЗС України та Грузії Дмитром Кулебою та Давідом Залкаліані. Результат цих зустрічей і переговорів є відчутним: Польща є драйвером в ЄС у питанні продовження політики секторальних санкцій проти Росії за агресивні дії Москви у різних напрямах. При цьому Варшава наполягає, що мова має йти не лише про продовження вже діючих санкцій, а й про накладення нових. «Червона лінія» для нових санкцій – подальша збройна агресія російських військ в Україні.

Активним є й оточення президента Польщі. Зокрема, постійні консультації між собою проводять секретар РНБО України Олексій Данілов і голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Солох. Після їхньої останньої розмови кілька днів тому президент РП Анджей Дуда скликав у негайному режимі зустріч із польськими силовиками, де основним питанням була ситуація в Україні. Регулярно спілкуються між собою радники з міжнародних питань президентів України і Польщі Ігор Жовква та Кшиштоф Щерський. Зрештою, незабаром президенти обох країн матимуть нагоду особисто поспілкуватися: президент України Володимир Зеленський планує приїхати до Польщі на відзначення 230-річчя ухвалення у Польщі конституції 3 травня.

У польському парламенті як Сейм, який перебуває під контролем правлячої коаліції, так і Сенат, в якому більшість має опозиція, демонструють єдність в українських питаннях. Кілька днів тому комітет Сенату в закордонних справах та ЄС схвалив резолюцію на підтримку України, а віце-маршалок Сейму від правлячої партії “Право і Справедливість” Малгожата Госєвська щойно завершила майже тижневе турне Україною, відвідавши найгарячіші точки на лінії зіткнення. Її меседжі після цього візиту не викликають двозначностей: Україна потребує підтримки, і Польща її надасть.

Польська влада не має ілюзій, що поза США саме Варшава є головною мішенню агресивних інформаційних операцій Росії на українському напрямі. У нещодавно опублікованій аналітичній статті речник координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин підкреслив, що російська пропаганда намагається звинуватити Польщу, разом зі США, у погіршенні безпекової ситуації в Україні. Російський пропагандистський наратив не особливо вишуканий: постачаючи зброю та амуніцію Києву, Варшава нібито провокує збройну конфронтацію й очікує на розпад України і повернення Польщі частини територій. Утім, і недооцінювати силу російської пропаганди й дезінформації також не варто.

У світлі доволі стриманої реакції країн Західної Європи на агресивні дії РФ, усе більш очевидною стає потреба створення ширшого фронту країн Центрально-Східної Європи для координації відповіді. Зрозуміло, що це жодним чином не підмінить ані НАТО, ані ЄС. Утім це може бути фронтом небайдужих країн, які ще добре пам’ятають епоху соцреалізму і не хочуть її повторення в якомусь із гібридних форматів. Можливо, базою для створення такого консультативного органу могла б служити Бухарестська дев’ятка із залученням України, Грузії та Молдови. Очевидно, що хтось мав би виступити драйвером створення такого неформального об’єднання. У силу своїх геополітичних характеристик – на роль лідера цього переговорного майданчика могла б претендувати Польща.

Джерело: "Укрінформ"

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Ніколас Карма став жертвою хуліганів. Невідомі хлопці образили його та застосували газовий балончик.
Путіну не вдалося вмовити лідера Китаю побудувати газопровід до його країни та врегулювати питання з банківськими платіжками.
Через поведінку Мілея відносини між країнами переживають найважчий момент за новітню історію, заявив очільник МЗС Іспанії.
Також внаслідок обстрілу травмовано 72-річного чоловіка. Потерпілого з мінно-вибуховою травмою доставили до лікарні.
До списку найбагатших також потрапила авторка серії про Гаррі Поттера Джоан Ролінґ, статки якої оцінюються у 945 мільйонів фунтів стерлінгів, музикант Елтон Джон, Девід і Вікторія Бекхеми.
Знайдено тіла усіх загиблих. Зараз їх транспортують до міста Тебріз на північному заході Ірану.
Колишній чемпіон світу у надважкому дивізіоні висловив захоплення досягненнями українського боксера.
Зафіксовано влучання біля Академії внутрішніх справ у Луганську, де базувались російські окупанти.
Найкращі моніторинги криптообмінників: сервіси Scanbit та Monetory для пошуку перевірених пропозицій.
Середній курс продажу готівкового долара піднявся до 40,00 гривень, а курс євро зріс до 43,45 гривень.
Вівторок, 21 травня 2024 - це 13 день місячного календаря. Зростаючий Місяць перебуває у знаку зодіаку Скорпіон.
В Естонії для відправки інструкторів в Україну потрібне схвалення парламенту - зазначила Кая Каллас.
Легендарний у минулому боксер розкритикував свого співвітчизника за кривляння у ринзі.
Після нещодавньої інформації про те, що знаменита пара більше не живе разом, чоловіка помітили без обручки на пальці.