ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПакт Молотова-Ріббентропа. Обурений Путін вирішив знову атакувати Польщу

Пакт Молотова-Ріббентропа. Обурений Путін вирішив знову атакувати Польщу

19 мая 2021
Пакт Молотова-Ріббентропа. Обурений Путін вирішив знову атакувати Польщу

Володимир Путін публічно виступив з критикою політики Польщі у передвоєнний період, фактично звинувативши її керівництво в союзницьких відносинах із Третім рейхом та антисемітизмі як частині державної політики. Показово, що цей спалах активності на вищому рівні в історичній сфері відбувся під час колегії міністерства оборони РФ та неформальної зустрічі з керівниками пострадянських держав.

Господар Кремля заявив, що готує статтю про особливості міжнародних відносин напередодні Другої світової війни. Путіну відповів польський прем’єр Матеуш Моравецький, який наголосив, що Росія системно брехала про Польщу та її історію.

Стаття, про яку публічно розповів Путін, буде цілком відповідати тренду «побєдобєсія», який у Росії існує не перший рік та загострюється на замовлення Кремля. Власна версія подій Другої світової війни (у російському варіанті, звісно, «Великої вітчизняної») перестала бути в Росії фактором консолідації суспільства та виходить на міжнародний рівень з новою силою.

Каталізатором активності Кремля виступила резолюція Європейського парламенту, ухвалена 19 вересня 2019 року. Документ пов’язує початок Другої світової війни з підписанням пакту Молотова – Ріббентропа та таємних протоколів до нього. Путін протягом грудня 2019 року тричі публічно обурювався цим документом, і це дає підстави говорити про його modus operandi.

Історія Другої світової війни, серед наслідків якої можна назвати формування потужного прорадянського табору та появу нових ліній поділу в Європі, залишається значною мірою заідеологізованою. Завдані нею рани досі кровоточать за першого необережного або, навпаки, прорахованого дотику.

Нагадаю, що Росія має у своєму розпорядження не лише російські архіви та архіви царської Росії, але і значну частину архівних документів нацистської Німеччини. Використати їх, запропонувавши власну переконливу версію контраверсійних історичних подій та просунути їх до інформаційного простору країн Європи, за великим рахунком, питання техніки для російської пропагандистської машини.

Чому об’єктом «історичного» удару Путіна стає саме Польща?

Перша причина – у цій країні історична пам’ять є важливим елементом внутрішньої політики, і будь-які зовнішні спекуляції так чи інакше знайдуть відлуння, адже у 2020 році у Польщі пройдуть президентські вибори. Позиції Анджея Дуди виглядають переконливими, проте це не привід для Росії відмовитися від спекуляцій, направлених на офіційну Варшаву.
Друга – у період правління «Права і справедливості» Польща поступово перетворилась не лише на потужний центр впливу у Центральній Європі, але і enfant terrible Європейського союзу в низці питань.

Джерело https://www.radiosvoboda.org/a/30360333.html

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Між двома громадами в Сумській області вже утворилась суцільна "сіра зона". Водночас військові заспокоюють, що поки мова не йде про атаку на Суми і Харків.
Це вже третій транш в межах ініціативи G7, забезпечений доходами від заморожених російських активів.
Суд пішов у нарадчу кімнату і після повернення суддя оголосив, що запобіжний захід продовжили до 8 червня.
Коли команда Karpatia тільки запускала сервіс страхового супроводу, вони вже точно знали, що таблички — це не їх шлях. І справа не в технологіях, а в підході до ведення бізнесу.
Станом на 1 січня російське угруповання в Україні становило 603 тис. осіб. А станом на початок квітня росіян було вже 623 тис.
Евакуаційний автомобіль має модульне компонування та вміщає шість осіб включно із водієм та супроводжуючим бойовим медиком.
За підсумками 23-го туру елітного дивізіону вітчизняна Прем'єр-ліга назвала найкращих футболіста і тренера.
Безпілотник за останні два місяці збив понад 20 ворожих дронів, однак він може й перехоплювати розвідувальні БпЛА.
Зірка Фрайбурга Мерлін Рель може змінити клубну прописку і опинитися в стані «ірисок».
Поправку до Конституції прийняли у порядку термінового провадження, щоб громадяни РФ та Білорусі не змогли брати участь у виборах до зборів місцевих самоврядувань 19 жовтня.
Йому заборонено залишати місце проживання з 23:00 до 06:00, окрім випадків отримання медичної допомоги або необхідності перебування в укриттях під час повітряної тривоги.
Apple сильніше за інші компанії постраждає від введення високих мит на імпорт товарів з КНР через виробництво в Китаї.
Середній курс продажу долара піднявся до 41,30 гривень, а курс євро зріс до 45,60 гривень.
Голландська сторона прийняла рішення не поширювати небезпечну продукцію. Тож наразі партія авокадо утилізована.