ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУНові миротворці та Путін у «конституційній пастці». Чого варті заклики до переговорів?

Нові миротворці та Путін у «конституційній пастці». Чого варті заклики до переговорів?

5 июня 2023
Нові миротворці та Путін у «конституційній пастці». Чого варті заклики до переговорів?

Голова Китаю Сі Цзіньпін нарешті поговорив з українським президентом Володимиром Зеленським. Після розмови президент України заявив, що він переконався у повазі до принципів територіальної цілісності та суверенітету з боку китайського колеги. У Пекіні після зустрічі зазначили, що Китай «не підливатиме олію у вогонь» і вважає єдиним виходом діалог і переговори.

 

Про діалог та переговори продовжує говорити – незважаючи на критику на Заході і навіть у себе вдома – президент Бразилії Лула да Сілва. У недавньому інтерв'ю виданню El Pais бразильський лідер зазначив: «Важливо знайти лідерів, які хочуть поговорити про мир. Китай, Мексика, Індонезія... І нам потрібно залучити країни, які прямо чи опосередковано не беруть участі (у війні), а також тих, хто підтримує Україну, бо вони проти російської окупації. Ми маємо об'єднати усі ці країни».

 

Лула да Сілва визнає, що не має жодного уявлення про те, як можна домовитись про закінчення війни

 

Але навіть у цьому інтерв'ю Лула да Сілва визнає, що не має жодного уявлення про те, як можна домовитись про закінчення війни. «Не питайте мене як – спочатку ми маємо сісти за стіл для переговорів. Обидві сторони хочуть перемогти, але війні не завжди потрібний переможець. Перестаньте боротися, дайте шанс угоді і поверніть все до нормальності» – каже він.

Жінка з плакатом «Росія – терористична держава» перед посольством Бразилії в Португалії на акції протесту проти висловлювань бразильського президента Луїса Інасіо Лули да Сілви щодо війни Росії проти України. Лісабон, 21 квітня 2023 року

 

Обидва лідери йдуть шляхом, яким пройшов турецький президент Реджеп Ердоган із самого початку війни. Ердоган пропонував свої посередницькі послуги та й зараз не відмовився від цієї ідеї. У своїй останній розмові із Володимиром Путіним президент Туреччини знову нагадував про необхідність діалогу і про готовність Туреччини бути посередником у встановленні міцного миру між Росією та Україною.

 

Жодному політику, який себе поважає, не вдасться досягти успіху у переговорах

 

Путін цей заклик проігнорував. У Москві постійно повторюють, що не проти переговорів і цінують миротворчі зусилля таких лідерів, як Ердоган та Сі Цзіньпін, але вважають, що для початку Україні потрібно погодитися із «територіальними реаліями» та відомими вимогами Москви. Після розмови Володимира Зеленського та Сі Цзіньпіна прессекретар російського президента Дмитро Пєсков пішов навіть далі і заявив, що посередництво КНР може сприяти «досягненню поставленої мети».

 

Жодному політику, який себе поважає, не вдасться досягти успіху у переговорах з однієї простої причини. Будь-які міжнародні консультації мають базуватись на принципах міжнародного права. Саме ці принципи російське керівництво остаточно перестало сприймати всерйоз у 2014 році, коли Володимир Путін ухвалив рішення про окупацію Криму.

 

Пастка не лише для Путіна

 

Розрахунок будь-яких посередників базується на тому, що російський президент хотів би повернутися до цих принципів в обмін на скасування санкцій і поступове повернення Росії на світовий ринок. Але, схоже, це хвилює Путіна в останню чергу.

 

Президент Росії перебуває у конституційній пастці – навіть не Путін, а будь-який інший наступний російський президент

До того ж, президент Росії сам перебуває у справжній конституційній пастці – навіть не Путін, а будь-який інший наступний російський президент. Вписати до російської Конституції «нові регіони» – окуповані землі України – було легко. Але як їх звідти викреслити? Тим більше, що Путін – останній, хто хоче цього.

 

Можливо, посередники хотіли б, щоб Україна сама відмовилася від власних територій і таким чином «врятувала» їхні зусилля та міжнародне право? Однак таке рішення ніколи не буде підтримане громадянами України.

 

Переговори про припинення війни не мають сьогодні перспективи, хто б не виступав посередником

 

І, до речі, а як мають виглядати гарантії безпеки України у цьому випадку? Адже якщо Росії вдасться за допомогою шантажу здобути визнання ревізії міжнародного права та анексії чужої території, то чому її війська завтра не прийдуть на інші українські землі?

 

Саме тому переговори про припинення війни не мають сьогодні перспективи, хто б не виступав посередником. Якщо Росія почне поважати міжнародне право – взагалі не потрібні будуть переговори для припинення війни. Якщо вона не поважатиме його – не допоможуть жодні переговори та посередники.

 

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода і Крим.Реалії

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Уражено 16 районів зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, 2 пункти управління, 4 склади, 2 артзасоби та ще один інший важливий об’єкт противника.
Йдеться про мінімум 200 тисяч європейських миротворців. Президент також наголосив, що введення миротворців буде лише частиною необхідних Україні гарантій безпеки
Серед постраждалих внаслідок атаки - 74-річна жінка, яку госпіталізували, та чоловік з гострою реакцією на стрес.
Загальні бойові втрати військ РФ в Україні з 24 лютого 2022 року по 22 січня 2024 року становлять близько 823 тисяч 980 осіб.
Водночавс війська РФ продовжують просуватися на Донеччині. Ворог просунувся у Великій Новосілці, біля Воздвиженки, Слов'янки та Срібного.
Зеленський озвучив стратегію для закінчення війни в Україні; Трамп призупинив іноземну допомогу США на 90 днів для проведення перевірок. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Дії Pepsi призвели до підвищення цін, обмежуючи можливості для чесної конкуренції між роздрібними мережами, заявляє FTC.
Такий рідкісний діагноз - аневризма вени Галена - трапляється лише в одного малюка на 25 тисяч новонароджених.
Президент Сполучених Штатів також заявив про можливе підвищення тарифів на європейські товари.
Трамп неодноразово погрожував забрати у власність критично важливий морський торговий шлях, який США передали Панамі в 1977 році, називаючи його життєво важливим для американських інтересів.
Новий президент США Дональд Трамп неодноразово казав, що хоче обговорити з Путіним припинення війни.
Російська окупаційна влада на тимчасово окупованих українських теритріях чинить фінансовий тиск на місцеве населення.
Одним з найперспективніших напрямків використання штучного інтелекту в рамках проекту стане медицина.
Союзники по НАТО мають деталізовані плани оборони від російської агресії, які розраховані на десятиліття.