ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУМіж Варшавою і Києвом є складні теми, які вигідні путіну

Між Варшавою і Києвом є складні теми, які вигідні путіну

2 октября 2024
Між Варшавою і Києвом є складні теми, які вигідні путіну

Якщо хтось каже, що збирається заблокувати доступ України до Європейського Союзу, він тим самим вписується у політику Володимира Путіна. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю Polsat News, "Європейська правда" з посиланням на Rzeczpospolita.

 

Президент заявив, що не хоче створювати точки напруги між Варшавою та Києвом

 

"Я намагався діяти таким чином, щоб не створювати точок напруги між Варшавою і Києвом, наскільки це можливо (...). Це було нелегко, тому що між нами є складні теми.

Але я також обговорював ці питання з президентом Зеленським, і найкращим прикладом цього була присутність президента в Луцьку, в річницю Волинської різанини", – сказав Дуда.

 

"В інтересах України також знайти порозуміння з нами з усіх складних питань, у тому числі історичних. Пам'ятаймо, що українці мають дуже багато проблем, пов'язаних з минулим Другої світової війни", – додав він.

 

Анджея Дуду запитали про заяву міністра оборони Владислава Косіняка-Камиша, який зазначив, що якщо питання Волині не буде вирішене між Варшавою та Києвом, то, на його думку, Україні немає місця в Європейському Союзі.


Дуда заявив, що Путін напав на Україну, щоб зупинити її інтеграцію в ЄС.

"Якщо хтось говорить у зв'язку з цим, що він збирається заблокувати доступ України до Європейського Союзу, то тим самим він вписується в політику Владіміра Путіна. Ну, я не знаю, чи це є наміром тих, хто зараз при владі", – зазначив президент Польщі.

 

"Я хотів би знати, що конкретно мають на увазі міністри, прем'єр-міністри, коли роблять такі заяви. Це складні питання, в тому числі і для самих українців, які треба враховувати, які роками замовчувалися", – додав він.

 

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш влітку заявив, що Варшава не зможе погодитися на вступ України до ЄС доти, доки країни не завершать суперечки довкола подій на Волині у роки Другої світової війни.

 

Нещодавно стало відомо,  що польське МЗС начебто планує використати євроінтеграційні прагнення України як інструмент тиску на Київ у найближчі місяці – зокрема в питаннях ексгумацій жертв Волинської трагедії.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Внаслідок обстрілу постраждала будівля центру реабілітації інвалідів. Зруйновано котельню, вибиті вікна.
Станція з'єднана з українською енергосистемою лише однією лінією електропередачі. У разі відключення останньої лінії на ЗАЕС відбудеться черговий повний блекаут.
Коньяк і шоколад — це союз елегантності та багатства смаків. Шоколад — не просто десерт, а символ розкоші та витонченості, що дарує моменти справжньої насолоди.
Завдано 12 ударів по районах зосередження особового складу та ОВТ противника, уражено пункт управління та польовий склад боєприпасів РФ.
Відомо про пошкодження промислового підприємства у Дніпрі. Також у місті сталося дві пожежі.
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.11.24 орієнтовно склали близько 727 250 осіб.
Росія тримає у Чорному морі 24 кораблі, з яких 5 є носіями Калібрів загальним залпом до 28 ракет.
Ракети Storm Shadow уперше атакували Росію; США виділили Україні зброю на 275 млн доларів. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
В уряді країни заявили, що планують працювати над відновленням України ще під час війни, тому виділяють гроші на зруйновану електромережу.
Повітряні сили повідомляють про пускові маневри в районі Енгельсу. За даними моніторингових каналів, ракети можуть бути в небі України близько 06:40.
Перед вибухами в Україні була оголошена повітряна тривога, а моніторінгові канали повідомляли про швидкісні цілі в напрямку міста.
Північнокорейські солдати проходять тактичну підготовку та тренування з протидії дронам у складі російських військ, а частина військових уже бере участь у боях.
Метою угоди є розширення співпраці між двома країнами та посилення стійкості Молдови до зовнішніх загроз.