ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКримчани очікували покращення від РФ, натомість стали гостями на своїй землі

Кримчани очікували покращення від РФ, натомість стали гостями на своїй землі

4 января 2021
Кримчани очікували покращення від РФ, натомість стали гостями на своїй землі

Через росіян підскочили ціни і зникла вода: розчаровані жителі Криму розповіли, що відбувається на півострові. За матеріалами сайту Оbozrevatel.

Мешканці окупованого Росією українського Криму невдоволені тим, що росіяни активно заселяють півострів. За їхніми словами, через приїжджих не вистачає води, а ціни на продукти ростуть на очах. Ба більше, щоб розмістити всіх охочих, Крим почали поспіхом забудовувати.

Росіяни активно скуповують нерухомість у Криму, останніх, навіть, не зупиняє відсутність води на півострові. Ріелтори кажуть, що порівняно з минулим роком ціни на житло тут виросли на 5-10%. В свою чергу, Росія активно стимулює своїх громадян скуповувати нерухомість на півострові. Так, два великих російських банки оголосили про пільгове кредитування для тих, хто хоче придбати будинок або квартиру в Криму.

Через це ціни на нерухомість дійсно завищені. Житло майже не по кишені самим жителям півострова. Але російські громадяни активно переїжджають сюди жити. Популярність у них мають Севастополь, Сімферополь, Південний берег Криму – Ялта і довколишні населені пункти, Алушта, Алупка. Найчастіше сюди переселяються російські чиновники, відставники збройних сил РФ, ФСБ та поліції.

За офіційними даними РФ, за час окупації півострова рівень заміщення місцевого населення росіянами склав 17%. Але насправді ця цифра вища, оскільки не всі приїжджі тут прописуються і купують нерухомість. Багато хто просто винаймає житло.

Самі місцеві жителі півострова незадоволені тим, що росіяни активно освоюють їхню землю. І передусім тому, що це стало причиною серйозного зростання цін на продукти. За словами місцевих, раніше ціни в магазинах і на базарах піднімалися тільки в курортний сезон, тепер же ціни високі цілий рік. Місяць тому подорожчало буквально все на 20-30%. Їм також обіцяли, що після відкриття руху Кримським мостом сюди ринуть дешеві російські товари. Натомість ринув потік підробок і неякісних продуктів. Хто може, замовляє якісні продукти та ліки із материкової України.

Але найбільше обурень можна почути через прісну воду, якої на півострові катастрофічно не вистачає. Жителі незадоволені тим, що влада потурбувалася про водопостачання курортних міст на ПБК – тих, де багато туристів, росіян і будується нерухомість для них. Туди перекидають труби з водою з місцевих річок та озер. А от мешканцям сіл, селищ і міст, що розташовані далі від моря, зовсім погано. Там воду подають погодинно, або доводиться користуватися водовозами. Та ж сама проблема навіть у Ялті. Якщо в санаторіях і готелях вода ще є, то мешканці багатоповерхівок іноді води не можуть дочекатися цілодобово. Наприклад, на п'ятий поверх вода може просто не дійти, оскільки її розбирають жителі нижніх поверхів. Деякі придумали зливати гарячу воду з батарей опалення, щоб хоч щось мати в домі.

Мешканці Криму скаржаться і на те, що прибережна зона активно забудовується багатоповерховими і приватними будинками. Нерухомість скуповують москвичі, жителі Далекого Сходу, Сибіру. Свічки ростуть прямо посеред дворів, на дитячих майданчиках. При цьому, знищуються червонокнижні дерева, так в Ялті зрізали ялівець, дуб і суничник. Жителі обурюються в соцмережах, проте на них ніхто не зважає.

Багато хто з місцевих каже: коли Росія захопила Крим, вони розраховували, що заживуть щонайменш як італійські курорти. Сюди потечуть гроші рікою, а від туристів відбою не буде. Місцеві думали, що на півострові побудують дороги, відкриють казино і дорогі готелі, які "годуватимуть" півострів. Однак замість цього кримчани отримали проблему з водою і високі ціни, ставши гостями на своїй землі.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Закон викликав різку критику з боку міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ та Human Rights Watch.
Володимир Зеленський і Сиріл Рамафоса доручили міністрам закордонних справ підготувати взаємні візити лідерів.
Роман чекає на "амбітніший проект".
Дітей віком від 10 до 11 років зловмисник просив дістати ключі чи брелок із кишені його штанів. Так вони торкалися до його статевого органа.
Наразі українці чинять ефективну оборону, а у росіян є складнощі зі створенням значних наступальних сил, зазначив Крістофер Каволі.
Ворожими поплічниками виявилося двоє місцевих жителів: 41-річна медсестра та 56-річний водій приватної компанії.
ФАБ-500 "нештатно зійшла" із російського літака на околицю окупованої Макіївки на Донеччині 21 січня.
Доступні ціни на енергоресурси є пріоритетом, і заходи для досягнення цієї мети будуть оприлюднені наступного місяця.
Команди не порадували атакувальною грою. Така ситуація трапилася вдруге в історії ЛЧ.
Сьогодні, 22 січня, донецький Шахтар зіграє з французьким Брестом у матчі сьомого туру основної стадії Ліги чемпіонів сезону-2024/25.
Україна повина зберегти сильну армію, яку західні країни будуть оснащувати, зазначив канцлер.
У грудні лідирує за рівнем зарплат Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. У середньому його працівники отримують зарплату в 134,5 тисячі гривень.
Цьогоріч має повноцінно запрацювати система е-Консул, що спростить доступ до консульських послуг.
Постачання зброї в Україну в 2024 році призвело до рекордного рівня експорту озброєнь з Німеччини.