ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКраїни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

Країни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

21 мая 2020
Країни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

Міністри закордонних справ України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі в спільній заяві до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу засудили агресивну політику Росії стосовно України та нові репресії проти кримськотатарського народу, закликавши її припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права.

"Вшановуємо пам'ять численних безневинних жертв сталінської депортації кримськотатарського народу. Висловлюємо підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права. Наголошуємо на непорушності суверенітету, територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України. Засуджуємо агресивну політику РФ щодо України та нові репресії проти кримськотатарського народу", - йдеться в заяві, оприлюдненій в понеділок, 18 травня, на сайті міністерства закордонних справ України.

Міністри закликали Росію припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права, повною мірою виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН про ситуацію з правами людини в українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та вимоги міжнародного співтовариства стосовно деокупації АР Крим і міста Севастополя. "Хоч би які спроби робила Росія для легітимізації окупації півострова, факт залишається беззаперечним: Крим - це Україна", - наголосили глави МЗС.

Становище кримських татар у Криму з моменту незаконної анексії півострова Росією різко погіршилося. На це вказали уповноважена уряду Німеччини з політики щодо дотримання прав людини і гуманітарної допомоги Бербель Кофлер (Bärbel Kofler) та координатор уряду з міжсуспільної співпраці з Росією, Центральною Азією та країнами "Східного партнерства" Дірк Візе (Dirk Wiese) у спільній заяві, опублікованій у понеділок, 18 травня, на сайті міністерства закордонних справ ФРН. Як зазначається у заяві, кримські татари на півострові "є жертвами систематичного залякування та пригноблення, вони не можуть вільно сповідувати свою віру". "Меджліс, центральний орган їхнього самоуправління, попри рішення Суду ООН і надалі заборонений. Багато кримських татар знову залишили свою батьківщину, яку лише нещодавно здобули", - йдеться у заяві.

Міністри нагадали, що 76 років тому, 18 травня 1944 року радянські органи здійснили злочинну депортацію кримськотатарського народу з території його історичного проживання - Криму - у віддалені райони Узбекистану, Казахстану і Російської Федерації. Глави МЗС додали, що трагедія кримськотатарського народу повторилася в 2014 році, коли Російська Федерація захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід'ємною частиною України.

"Невипадково Росія, яка глорифікує сталінський тоталітарний режим, продовжує свою злочинну політику у XXI столітті в тимчасово окупованому Криму: це заборона Меджлісу кримськотатарського народу, систематичні репресії, переслідування і порушення прав кримських татар, які чинили опір російської збройній агресії проти територіальної цілісності України. Це змусило тисячі кримських татар, корінний народ Криму, покинути свої домівки і поїхати до материкової України", - наголошується в заяві.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Зловмисник підтримав росіян і запропонував їм свою допомогу у війні проти України, зокрема коригував ворожі карти.
Росіяни зробили "вкид" буцімто винищувачі Су-34, які скидають КАБи на Україну, зможуть пускати ракети Кинджал. І хоч це було спростовано, експерти міркують: чи можлива подібна модифікація.
Зафіксовано влучання в ціль щонайменше трьох ударних БпЛА. На об’єкті виникла масштабна пожежа.
Чоловіки з Києва, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей заплатили по 8 тисяч доларів за незаконне переправлення.
Росія після припинення транзиту газу через Україну збирається закуповувати його для Придністров'я на європейському спотовому ринку, стверджують ЗМІ.
Ізраїль направив кілька сотень портативних зарядних станцій EcoFlow, щоб допомогти українцям легше пережити зиму та впоратися з проблемами електропостачання.
Російський режим запевняє, що причиною пожежі був "внутрішній фактор", та місцеві жителі повідомлять, що на завод "щось упало".
Володимир Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Російські війська відчутно обмежують застосування авіації через наслідки ударів по аеродромах.
Наразі ситуацію на лінії фронту характеризується важкими боями на більшості напрямків, зазначив головком ЗСУ.
ХАМАС намагається вийти з угоди з Ізраїлем, якщо йому не дозволять визначати особи палестинських терористів.
Закон передбачає концентрацію коштів на пріоритетних проєктах, усунення політичного впливу та створення єдиного портфеля інвестицій для міжнародних донорів.
У Болгарії завершилась тривала політична криза, через яку країна не мала стабільного уряду в останні кілька років.
Український гравець проявив себе в матчі Кубка Кіпру. Він вийшов в старті вперше в нинішньому сезоні.