ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКомісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

7 ноября 2022
Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію
Голова Міжнародної комісії ООН з розслідування ситуації в Україні Ерік Мьосе заявив, що комісія встановила факти вчинення російськими військовими численних воєнних злочинів в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Luxembourg Times.

“На основі наших розслідувань ми встановили велику кількість воєнних злочинів, порушень прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права”, - сказав Мьосе.

За словами голови комісії, це юридичні висновки, які ми зробили.

Міжнародної комісії ООН у вересні опублікувала звіт про перші два місяці війни та продовжує дослідження в Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. У доповіді не згадується про геноцид, хоча в ній зазначено, що багато мирних жителів були вбиті або поранені, а цілі регіони знищені в результаті “безжального використання вибухової зброї” в населених пунктах.

У ньому також задокументовано "шаблон страт без належного судового розгляду", а також тортури, викрадення та напади на цивільних осіб, які втікали.

“Перш за все ми були вражені великою кількістю страт і попередніх ув’язнень”, - сказав Мьосе.

Він також зазначив, що зараз комісія розслідує повідомлення про примусову депортацію українців до росії.

“Що стосується депортацій, то вони є предметом нашого подальшого детального дослідження - особливо російські фільтраційні табори та цілеспрямовані депортації”, - зазначив очільник комісії ООН.

За його словами, наразі до відповідальності за злочини, вчинені російськими військовими після початку повномасштабного вторгнення в Україну, притягнено 9 осіб.

Він також прокоментував можливість притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні президента рф володимира путіна.

“Говорячи узагальнено, це може бути національна, наприклад, українська, або міжнародна процедура. А прийняття до розгляду наших рекомендацій залежить від Ради ООН з прав людини”, – сказав Мьосе.

Як повідомляв Укрінформ, 18 жовтня комісія ООН представила Генасамблеї звіт про російські воєнні злочини в Україні.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Дії ЗСУ на Бєлгородському напрямку зірвали плани росіян щодо наступу на Харківську та Сумську області.
Пекін активно готується до економічної війни на виснаження і впевнений у своїй перемозі, пишуть ЗМІ.
Відкриття проливає світло на життя пустельних монастирів понад 1400 років тому та дозволяє глибше зрозуміти побут і релігійні практики ранньохристиянських громад у регіоні.
Китайський ринок електромобілів залишається надзвичайно конкурентним. Продажі також зросли і у США.
Замовлення анулювали після оголошеного президентом США рішення про введення мита на імпорт із понад 180 країн і територій, включно з Китаєм, В'єтнамом і Таїландом.
Понад 75 країн звернулися до представників США, щоб розв'язати питання, які стосуються торгівлі, торговельних бар'єрів, тарифів, маніпуляцій із валютою та нетарифних бар'єрів.
Поки судді розглядали клопотання прокуратури, на вулиці десятки прихильників голови Гагаузії скандували гасла на її підтримку.
Дисплей EMDX розрахований переважно на використання у сфері цифрових вивісок.
Енергетики на Донеччині роблять все можливе, щоб підтримати електроживлення, але росіяни обстрілюють об'єкти критичної інфраструктури майже кожного дня.