ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКомісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

7 ноября 2022
Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію
Голова Міжнародної комісії ООН з розслідування ситуації в Україні Ерік Мьосе заявив, що комісія встановила факти вчинення російськими військовими численних воєнних злочинів в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Luxembourg Times.

“На основі наших розслідувань ми встановили велику кількість воєнних злочинів, порушень прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права”, - сказав Мьосе.

За словами голови комісії, це юридичні висновки, які ми зробили.

Міжнародної комісії ООН у вересні опублікувала звіт про перші два місяці війни та продовжує дослідження в Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. У доповіді не згадується про геноцид, хоча в ній зазначено, що багато мирних жителів були вбиті або поранені, а цілі регіони знищені в результаті “безжального використання вибухової зброї” в населених пунктах.

У ньому також задокументовано "шаблон страт без належного судового розгляду", а також тортури, викрадення та напади на цивільних осіб, які втікали.

“Перш за все ми були вражені великою кількістю страт і попередніх ув’язнень”, - сказав Мьосе.

Він також зазначив, що зараз комісія розслідує повідомлення про примусову депортацію українців до росії.

“Що стосується депортацій, то вони є предметом нашого подальшого детального дослідження - особливо російські фільтраційні табори та цілеспрямовані депортації”, - зазначив очільник комісії ООН.

За його словами, наразі до відповідальності за злочини, вчинені російськими військовими після початку повномасштабного вторгнення в Україну, притягнено 9 осіб.

Він також прокоментував можливість притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні президента рф володимира путіна.

“Говорячи узагальнено, це може бути національна, наприклад, українська, або міжнародна процедура. А прийняття до розгляду наших рекомендацій залежить від Ради ООН з прав людини”, – сказав Мьосе.

Як повідомляв Укрінформ, 18 жовтня комісія ООН представила Генасамблеї звіт про російські воєнні злочини в Україні.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Робота над збільшенням цієї кількості триває, зазначив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Під час обшуків було вилучено фінансову документацію, цифрові носії, мобільні телефони, а також близько 25 млн гривень готівкою в різній валюті.
Після успішної роботи в леверкузенському Баєрі Хабі Алонсо готується до повернення в мадридський Реал, де раніше виступав як гравець.
США прихильні до мирного процесу і це важливо для України та світу, заявив Александр Стубб.
Українська сторона вже надала свої пропозиції щодо всіх 11 питань, які Угорщина вважає проблемними.
В умовах війни фармлогістика перетворилася на окрему лінію оборони.
Чоловік вбив тварину своєї співмешканки у квартирі Шевченківського району міста. Після цього він поклав тіло тварини у пакет і залишив на спільному балконі.
Україна, Рада Європи та десятки міністрів закордонних справ сьогодні у Львові планують підписати документи про створення міжнародного трибуналу стосовно злочинів РФ.
Зловмисник зберігав у своєму помешканні чимало предметів з російською символікою та символікою окупаційного режиму.
Внаслідок російського авіаудару по житлових кварталах загинула одна людина, ще 14 постраждали.
Процес наближення України до членства в ЄС є принципово важливим не лише для Києва, а й для самого Євросоюзу, вважає глава європейської дипломатії.
Талановитий український боксер Василь Чеботар отримає можливість завоювати чемпіонський пояс.
Данія, Франція, Нідерланди та Італія реалізують закупівлі української зброї на суму 1 млрд євро.
Футбольний клуб Ньюкасл розпочав процес модернізації своєї емблеми, прагнучи зберегти її історичну цінність та врахувати позицію вболівальників.