ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКолишній бранець Кремля розповів про життя у полоні на окупованих територіях

Колишній бранець Кремля розповів про життя у полоні на окупованих територіях

13 мая 2021
Колишній бранець Кремля розповів про життя у полоні на окупованих територіях

Під час зустрічі Асєєв розповів про своє життя на окупованих територіях, ув’язнення і пройдені тортури, період після звільнення з полону бойовиків, суспільні настрої на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також перспективи звільнення цих територій, передає Укрінформ.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця наголосив на важливості таких зустрічей за кордоном і потребі з перших уст розповідати світові про російську агресію і злочини проти людяності, які скоюються на окупованих Росією територіях України.

«Це дозволяє нам у черговий раз звертатися до наших партнерів на Заході з вимогою діяти спільно, солідарно і твердо проти планів і дій Кремля», – наголосив український дипломат.

Колишній бранець Кремля розповів про фізичні та психологічні тортури над в’язнями, які відбувалися, зокрема у так званому СІЗО бойовиків «Ізоляція».

«Те, що відбувалося в «Ізоляції» підпадає під визначення класичних воєнних злочинів. Це все було як за межею реальності», – наголосив журналіст, розповідаючи про фізичні та психологічні знущання.

За його словами, злочинна система, створена Росією на окупованих територіях, є невблаганною: поряд з особами, які симпатизують Україні, “на підвал” потрапляють і багато випадкових людей, бойовиків та симпатиків «русского мира», або бізнесменів, яких вирішено позбавити власного бізнесу.

Асєєв підкреслив, що зараз потрібно зробити усе необхідне, щоб про «Ізоляцію», та злочини які там відбуваються, довідалися якомога більше людей та інституцій на Заході. На його думку, політичний діалог з Росією за посередництвом ОБСЄ щодо окупованих територій потрібно вести лише після того, як там буде звільнено усіх незаконно утримуваних цивільних осіб.

Асєєв наголосив, що сучасна Росія не бажає приєднувати до себе окуповані території Донецької та Луганської областей.

«Їй потрібна вся держава Україна, яка для Володимира Путіна та його оточення в їхній свідомості не існує як незалежна держава», – заявив Асєєв.

Відтак, на його думку, Росія або поверне Україні ці території на своїх умовах, або там життя десятиліттями відбуватиметься за придністровським сценарієм. При цьому, лише миротворці можуть зупинити щоденні обстріли та бойові дії.

Захід був організований у співпраці з Фондом «Лідери Змін» й відбувається у рамках інформаційної кампанії МЗС України, Українського інституту і Міжнародного благодійного фонду «Ізоляція» – Izolyatsia: must speak. У рамках зустрічі Асєєв презентував присутнім свою книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору».

 

 

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Закон викликав різку критику з боку міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ та Human Rights Watch.
Володимир Зеленський і Сиріл Рамафоса доручили міністрам закордонних справ підготувати взаємні візити лідерів.
Роман чекає на "амбітніший проект".
Дітей віком від 10 до 11 років зловмисник просив дістати ключі чи брелок із кишені його штанів. Так вони торкалися до його статевого органа.
Наразі українці чинять ефективну оборону, а у росіян є складнощі зі створенням значних наступальних сил, зазначив Крістофер Каволі.
Ворожими поплічниками виявилося двоє місцевих жителів: 41-річна медсестра та 56-річний водій приватної компанії.
ФАБ-500 "нештатно зійшла" із російського літака на околицю окупованої Макіївки на Донеччині 21 січня.
Доступні ціни на енергоресурси є пріоритетом, і заходи для досягнення цієї мети будуть оприлюднені наступного місяця.
Команди не порадували атакувальною грою. Така ситуація трапилася вдруге в історії ЛЧ.
Сьогодні, 22 січня, донецький Шахтар зіграє з французьким Брестом у матчі сьомого туру основної стадії Ліги чемпіонів сезону-2024/25.
Україна повина зберегти сильну армію, яку західні країни будуть оснащувати, зазначив канцлер.
У грудні лідирує за рівнем зарплат Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. У середньому його працівники отримують зарплату в 134,5 тисячі гривень.
Цьогоріч має повноцінно запрацювати система е-Консул, що спростить доступ до консульських послуг.
Постачання зброї в Україну в 2024 році призвело до рекордного рівня експорту озброєнь з Німеччини.