ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУБілорусь: "під кулями" на протест

Білорусь: "під кулями" на протест

19 октября 2020
Білорусь: "під кулями" на протест

Антиурядовий «Партизанський марш», який відбувся 18 жовтня 2020 року, зібрав десятки тисяч людей у Мінську.

Це був перший марш, який відбувався на віддалі від центру міста – на Партизанському проспекті. Приблизно за годину до початку акції неподалік від загального місця збору закрили станції метро. Туди прибула велика кількість силовиків та військової спецтехніки. Однак учасники маршу з різних мікрорайонів все одно змогли дістатися Партизанського проспекту й об’єднатися в колону. Попри поодинокі затримання, марш дійшов до універмагу «Білорусь», де міліція через мегафон попереджала людей про незаконність проведення акції. Громадяни рушили далі, але в районі станції метро «Автозаводська» проспект перекрили силовики з водометами. У результаті демонстранти повернули й пішли назад. Основна частина демонстрантів дійшла до перехрестя проспекту Рокосовського й вулиці Малиніна. Після цього вони почали розходитися.

Аналогічні акції відбулися й в інших містах. Правозахисний центр «Весна» заявляє про більш як 100 затриманих у Мінську, Вітебську, Дзержинську й Світлогорську.

Як відомо, 8 серпня 2020 року опозиція створила Координаційну раду із трансферу влади, члени якої ведуть переговори із представниками керівництва різних європейських країн.

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка.

США, ЄС, Велика Британія та інші країни не визнали результати виборів і легітимність інавгурації Лукашенка. У свою чергу, українську позицію озвучив очільник МЗС Дмитро Кулеба, за його словами, «інавгурація» Лукашенка не робить його легітимним президентом Білорусі.

Велика Британія, Канада, країни Балтії запровадили санкції проти Лукашенка та інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Сам Олександр Лукашенко звинувачення у фальсифікації виборів та узурпації влади відкидає, він шукає підтримку у президента Росії Володимира Путіна. Таким чином, останній намагається завдяки агресору залишитися при  владі.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Серед основних тем зустрічі Володимира Зеленського і Іцхака Герцога – способи досягнення справедливого та стійкого миру в Україні.
Серед молоді (18-29 років) хочуть поїхали з України 33% респондентів, серед людей старше 60 років - тільки 9%.
Енергетики просять громадян ощадливо споживати електроенергію і обмежити користування потужними електроприладами з 08:00 до 20:00.
Антипремія Золота малина оголосила номінантів 2025 року, серед яких фільми Джокер: Божевілля на двох, Бордерлендс і Мадам Павутина.
Окупанти вдарили дронами по цивільних жителях Гоптівки, які пересувалися селом у власній автівці. Загинули двоє чоловіків
Внаслідок ворожої атаки пошкоджено установи, промислові підприємства, господарчі будівлі, приватні та багатоквартирні будинки у шести областях.
За місцем проживання заступниці командира роти в Рівному були проведені обшуки. Вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.
Режисер оприлюднив відео зі зйомок фільму Покинь, якщо кохаєш у відповідь на звинувачення акторки Блейк Лайвлі у сексуальних домаганнях.
Турецький спеціаліст лаконічно прийняв свою долю.
23 січня 2025 року - це 24 день місячного календаря. Спадаючий Місяць перебуває у знаку зодіаку Скорпіон.
Оператори 8 полку ССО ЗСУ разом із піхотинцями стримували ворога понад вісім годин зі стрілецькою зброєю та гранатометами. Також працювали снайпери.
Зловмисник скоригував ракетні обстріли росіян по компанії у Дніпрі, яка модернізує та відновлює ударні й розвідувальні дрони.
Фільм про їжачка Соніка вийде 19 березня 2027 року. Кінофраншиза продовжує бити рекорди, збираючи мільйони в прокаті та на цифрових платформах.
У Кіта Келлога є план щодо припинення війни, але переговори контролюватиме Дональд Трамп.