ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУ70% законів вже адаптовано до ЄС. У Рівному розповіли, коли Україна стане членом Євросоюзу

70% законів вже адаптовано до ЄС. У Рівному розповіли, коли Україна стане членом Євросоюзу

23 июля 2024
70% законів вже адаптовано до ЄС. У Рівному розповіли, коли Україна стане членом Євросоюзу

Серед 10 країн-претенденток на членство у Євросоюзі Україна робить найшвидші кроки до об'єднання. Тим часом навіть сам процес євроінтеграції вже додає нашій державі багато “плюсів” — для розвитку економіки, демократії, верховенства права, якості довкілля, боротьби проти корупції.


Зважаючи на перспективи членства, сьогодні українцям необхідно доносити якісну інформація про ЄС — його діяльність, принципи, стандарти. З цією метою для журналістської спільноти у Рівному організували дводенний тренінг “Євросоюз: просто про складне. Рівненщина”. Участь у навчанні взяли понад два десятки представників медіа з Рівненщини, Волині. Чернігова, Житомира, Дніпра, Черкас, Вінниці, Кіровограда.

Організатор освітнього заходу – ГО «Інтерньюз» за підтримки Представництва ЄС в Україні European Union in Ukraine. 

 

Присутній на тренінгу заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло акцентував на вагомій ролі ЄвроСоюзу у підтримці різноманітних сфер в Україні - економічній, гуманітарній, військовій. Остання стала безпрецедентним явищем у сучасній політиці — вперше у своїй історії ЄС фінансує закупівлю та доставку зброї

 

“На сьогодні Європейський Союз залучив для України майже 108 мільярдів євро допомоги. І надалі робитиме усе, аби вона отримала перемогу над росією. Адже українські цінності дуже схожі із європейськими. Тому ми разом повинні доносити правду про ЄС і водночас боротися із російською пропагандою”, - наголосив європейський дипломат.


Журналісти також мали можливість поспілкуватися із провідними експертами в галузі європейських інтеграційних процесів. Зокрема, із пресаташе представництва ЄС в Україні Ніколо Ґаспаріні, менеджером сектору співпраці в галузі стратегічних комунікацій і прав людини Представництва ЄС в Україні Марком Ферраро.


Голова програми Jean Monnet, координатор магістерської програми Європейські студії Микола Гнатюк висвітлив багато цікавих фактів по історію ЄС, розповів про місію та структуру обʼєднання, а також про інституції та їхню взаємодію.

 

Керівник напряму імплементації EasyBusiness NGO, експерт із питань європейської інтеграції та публічної політики Центру економічного відновлення Василь Бабич здійснив аналіз розширення Євросоюзу та шляху до об'єднання країн-членів


“У середньому період від моменту отримання державою статусу кандидата до оформлення вступу до Євросоюзу займав 8,4 роки. Щодо України, то вже понад 23 тисячі актів Україна імплементувала до законодавства Євросоюзу. А це понад 70% усіх необхідних”, - підсумував Василь Бабич.

 

У межах тренінгу журналісти відвідали Парк історичної реконструкції Оствиця. Це один із проєктів організації громадянського суспільства, що реалізується за підтримки Євросоюзу на Рівненщині.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Саміт Великої двадцятки G-20 пройшов у Бразилії за дуже слабкої підтримки України, заявив глава держави.
Поїзд №60 Чоп - Київ прослідує графіком своїм звичайним маршрутам, зазначили в Укрзалізниці.
В заявку потрапило п'ятеро спортсменів.
Майже 1000 будинків у місті досі залишаються без тепла. Це 130 тисяч абонентів, 11 лікарень, 43 навчальні заклади.
Український легіонер на полі не з'явився.
Російська розвідка у 2004 році ввела хімічний діоксин у їжу Віктора Ющенка, вважає американська розвідка.
Мюнхенці хочуть придбати лідера Байєра.
Від отриманих внаслідок ДТП травм чоловік загинув на місці події. Правоохоронці встановлюють обставини події.
Відповідні зміни можуть суттєво вплинути на допустиму кількість заброньованих в окремих галузях.
З початку повномасштабного вторгнення Росія витратила більш як 18 млрд доларів удари по Україні.
Полтавський колектив упевнено обіграв суперника в матчі УПЛ.
У партійних праймеріз в СМС-голосуванні взяли участь понад 22 тис. членів Громадянської коаліції.
"Гірники" дали цікавий спойлер.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.