ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУ12 червня 2022 року – цей день в історії

12 червня 2022 року – цей день в історії

12 июня 2022
12 червня 2022 року – цей день в історії

12 червня 2022 року – неділя. 109-й день війни Росії проти України. 163-й день року. Яке сьогодні, 12 червня, свято в церковному календарі і які суспільно важливі події в Україні та світі сталися цього дня, читайте у матеріалі ТСН.ua.

Який сьогодні день в Україні і світі

12 червня - День працівника фондового рину України. Подія доволі молода, адже була запроваджена 2008 року. Головна мета дня - подякувати спеціалістам за їхню старанну працю по розвитку ринкової економіки країни.

Також 12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Щорічна подія, яка була створена за ініціативою Міжнародної організації праці. Пропозицію вона висунула 1997 року. Від 2002 року подія набула статусу міжнародної під егідою ООН.

А ще 12 червня - Міжнародний день фалафель. Це популярна страва з великим вмістом бобових (зазвичай це нут). Зверху її посипають різноманітними спеціями і прянощами. Виникла на Близькому Сході і зараз є символом Ізраїлю.

12 червня - День супермена. Саме цього дня 1933 року сценарист Джеррі Сігел та художник Джо Шустер вигадали популярного персонажа Супермена.

Також 12 червня - День червоної троянди. Ця рослина існувала 50 мільйонів років тому, а культурна троянда з'явилася близько5 тисяч років. Наразі на планеті існує понад 300 видів троянди. А перше місце з продажів королеви квітів займають Нідерланди.

А ще 12 червня - Зміїне свято. Саме в цей час змії покидають свої гнізда і починають шукати собі партнера для спарування. Не варто ходити в цей період до лісу, адже змії зараз дуже агресивні.

12 червня  - яке сьогодні свято в церковному календарі

12 червня в церковному календарі – день пам'яті преподобного Ісакія, ігумена Далматського. Жив в Сирії в IV столітті, вів усамітнений та аскетичний спосіб життя. Біля Константинополя заснував монастир. 378 року передбачив, що імператор Валент повинен дозволити людям ходити в православні храми, інакше правитель загине у вогні. Валент не послухав Ісакія, але все сталося так, як він розказував. Після цього люди почали шанувати ігумена як пророка.

Пам’ятні дати 12 червня

Календар важливих подій в Україні та світі на сьогодні, 12 червня:

  • 1665 рік — Королівство Англія встановлює своє правління у нідерландському поселенні Новий Амстердам, яке перейменували на Нью-Йорк;
  • 1815 рік — унаслідок інтриг банкіра Натана Ротшильда лондонська газета "Морнінґ Кронікл" повідомляє про перемогу Наполеона при Ватерлоо за кілька днів до битви;
  • 1824 рік — у Парижі виходить перша і єдина наукова робота 28-річного французького військового інженера і фізика Саді Карно "Роздуми про рушійну силу вогню і про машини, здатні розвивати цю силу";
  • 1848 рік — у Празі закінчується Слов'янський з'їзд;
  • 1849 рік — Л. П. Гаслет отреимує патент на протигаз;
  • 1864 рік — ерцгерцог Максиміліан, брат найяснішого цісаря Франца Йосифа I прибуває до Мексики, де стає імператором;
  • 1898 рік — у ході Іспансько-американської війни, повстанці під проводом 29-літнього Еміліо Агінальдо проголошують незалежність Філіппін після 300-літнього іспанського панування;
  • 1920 рік — офіційно відкривають Панамський канал;
  • 1923 рік — Гаррі Гудіні вперше публічно демонструє трюк, звільнивши себе із гамівної сорочки, висячи над землею на висоті близько 12 метрів;
  • 1931 рік — гангстера Аль Капоне і 68 його соратників засуджують за порушення "сухого" закону;
  • 1935 рік — Парагвай і Болівія підписують перемир'я, яке закінчує війну за Чако;
  • 1935 рік — на студії "Brunswick Records" 17-літня Елла Фіцджеральд записує свій перший сингл з піснями "Love and Kisses" і "I'll Chase the Blues Away";
  • 1946 рік — останній король Італії Умберто II зрікається престолу;
  • 1963 рік — у Нью-Йорку відбувається прем'єра фільму "Клеопатра", де головні ролі зіграли Елізабет Тейлор та Річард Бартон;
  • 1964 рік — Нельсона Манделу засудили на довічне ув'язнення;
  • 1965 рік — Королева Великої Британії оголошує, що учасники "The Beatles" будуть нагороджені Медаллю Британської імперії;
  • 1966 рік — у Києві починається експлуатація першого у світовій практиці тролейбусного поїзда винахідника Володимира Веклича;
  • 1975 рік — Верховний суд Індії визнає прем'єр-міністра Індіру Ганді винною у корупції та фальсифікації результатів виборів 1971 року і забороняє їй на 6 років займатись політичною діяльністю;
  • 1975 рік — створюють Державний історико-архітектурний заповідник у Львові;
  • 1981 рік — у Детройті 31-річний Ларрі Голмс захищає титул чемпіона світу з боксу серед боксерів-суперваговиків, вигравши технічним нокаутом у Леона Спінкса;
  • 1994 рік — Австрія референдумом ухвалює рішення про вступ до Європейського Союзу.

Які сьогодні іменини: Ісаак, Василь

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування та гнучкості.
Робота окупантів у розбомблених українських містах полягає лише в розпилюванні кремлівських коштів, які видаються на "відновлення".
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Відрізок колії, де сталося зіткнення, закритий до понеділка для ремонту, через що рух на цій ділянці перенаправлено альтернативними маршрутами.
Спочатку Трамп обрав конгресмена з Флориди Метта Гетца своїм генеральним прокурором в майбутній адміністрації, але той зняв свою кандидатуру.
Глава Сербії вважає, що "жодна сторона не хоче чути слово перемир'я", а тих, хто говорить про нього, "вважають божевільними та хворими людьми".
Підозрюваний заперечує свою провину, але погодився на утримання під вартою терміном у чотири тижні, з яких один тиждень - в ізоляції.
Росія запустила експериментальну балістичну ракету середньої дальності по Дніпру. Вона була створена на основі російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 Рубіж.
Російські ракети та ударні безпілотники порушують повітряний простір держави під час ударів Росії по Україні.
Дострокові вибори у ФРН можуть мати вплив не лише на внутрішню політику Німеччини, а й на її зовнішню політику, зокрема у відносинах з Україною.
Керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу викрили на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Підтримка України з боку Великої Британії завжди спрямована на самозахист, наголосили у Лондоні.
26 листопада в Німеччині виходять мемуари колишнього канцлера Ангели Меркель, яка обіймала цю посаду з листопада 2005 по грудень 2021 року.
Спецслужби РФ проводять диверсійні операції проти західних оборонних компаній "з метою підірвати підтримку України з боку країн-членів Альянсу".