З 23 вересня на всій території країни діятиме «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення сьогодні прийняла Державна комісія з питань ТЕБ і НС під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Це пов’язано із суттєвим погіршенням епідемічної ситуації на всій території України. Зокрема, із початку липня кількість нових випадків COVID-19 зросла вдесятеро. Разом із «жовтою» зоною запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, у яких вакциновано першою дозою не менше 80% персоналу.
«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», - зазначив Прем’єр-міністр.
Найгостріше це торкнеться навчальних закладів. Там, де рівень вакцинації працівників нижчий 80%, заклади освіти перейдуть на онлайн-навчання або будуть закриті. «На Рівненщині маємо 44 913 працівників освітніх закладів. Із них повне щеплення пройшли 22 978 осіб, що становить 51%. За вихідні цей показник зріс лише на 1%. Нині в області вакциновано більше 80% працівників лише у 187 закладах освіти. Там навчання не зупинятиметься», - прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Наразі в області 65 учнів та 56 освітян, хворих на коронавірус. На самоізоляції перебувають 50 класів, 1229 учнів та 60 педпрацівників. На дистанційному навчанні – 3 заклади загальної середньої освіти.
«У працівників шкіл є чи не остання можливість, щоб не допустити переходу на дистанційне навчання. Наше завдання – максимально покращити ситуацію із щепленням, - звернувся до присутніх перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Подолін. - Відсоток вакцинованих вчителів постійно зростає, оскільки ОДА постійно спілкується щодо цього з керівниками навчальних закладів. На сьогодні у 154 закладах рівень вакцинації освітян перебуває на межі 60-79%».
Нагадаємо, на Рівненщині працює 6 центрів масової вакцинації та 124 пункти щеплень. Також є 48 виїзних бригад, які за потреби можуть виїхати та провести вакцинацію колективу людей.