На жаль, чимало часу нині доводиться проводити в укриттях. Зважаючи на перші теплі дні, чимало рівнян перейшло на легкий одяг. Втім, температура вночі кардинально різниться від денної, тому замерзнути, а отже, захворіти досить легко.
Тож не допускаємо переохолодження і слідуємо простим рекомендаціям, які дає Центр громадського здоров’я України:
1. Одягаємо багатошаровий одяг:
- білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);
- середній шар (светр, кофта тощо);
- верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).
2. Розстьобуємо верхній одяг в перший час. Краще додавати на себе одяг у міру відчуття холоднечі, ніж одразу бути сильно закутаним, адже потім тіло втратить можливість грітися.
3. Одягаємо одяг із натуральних чи спецматеріалів. Він не обов’язково має бути грубим і сковувати рухи, головне — багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.
4. Не залишаємо відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти.
5. Одягаємо зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, добрим за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.
6. Їмо. Щоби підтримувати нормальну температуру, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Із собою можна взяти термос із чаєм або окропом.
7. Рухаємося, принаймні пальцями кінцівок рук та ніг, щоб зігрітися. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не переохолодитеся.
8. Використовуємо ковдри, подушки, каремати, спальники, матраци. Уникайте сидіння на голих поверхнях, навіть якщо на вас три шари теплого одягу.