Цього дня 26 квітня 1986 року 35 років тому на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався потужний вибух.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб евакуйовано із зон забруднення. Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР і світу. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує досі.
Щороку 26 квітня по всій Україні вшановують пам'ять усіх загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи. "Сьогодні ми вшановуємо пам’ять сильних і героїчних людей, які ціною власного здоров’я і навіть життя захистили нас від страшної трагедії, — наголосив міський голова Рівного Олександр Третяк. — До ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були задіяні десятки тисяч людей різних професій: пожежники, військовослужбовці, правоохоронці, будівельники, транспортники, медпрацівники. Хтось поклав своє життя заради нас, а хтось здоров‘я".
Фото із сайту Рівненської міської ради