Рівненський регіональний Центр Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти запрацював одним із перших. Такі представництва відкриваються по всій країні.
Про це розповів Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко, який перебуває на Рівненщині в рамках робочої поїздки.
«Якщо близька людина не виходить на зв’язок, потрібно діяти за таким алгоритмом. По-перше, звернутися до Нацполіції із заявою, далі до Національного інформаційного бюро за телефоном «гарячої лінії» - 16-48. Таким чином ведеться облік тих, хто зник під час війни. По-третє, звернутися до Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісті за особливих обставин», - повідомив Олег Котенко.
Регіональним координатором з питань зниклих безвісти у Рівненській області є Олена Хотенко.
«Допомагаємо людині розібратися, як діяти у разі зникнення близької людини. Переважно, це військові. Центр збирає необхідну інформацію та супроводжує заявника до кінця розслідування. На сьогодні ми допомогли підготувати понад 40 запитів. Також вдалося відшукати чотирьох військових у полоні, двох – у шпиталі та, на жаль, декількох людей загиблими», - розповіла Олена Хотенко.
Телефон Рівненського регіонального Центру Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти – (068) 116-5009.
За словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, регіональний центр координує свою роботу із обласною військовою адміністрацією, регіональними управліннями СБУ, Нацполіції та центром комплектування.
«Таким чином процес повністю синхронізований. Впевнений, що оперативний зв’язок та обмін інформацією забезпечить належний результат, і кожен, хто звернувся до Центру, зможе з’ясувати долю того, кого розшукує», - підсумував Сергій Подолін.