Що таке субсидія та хто має право на неї претендувати? - на ці питання підготували відповіді працівники управління соціального захисту населення виконавчого комітету Рівнеради.
Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів більше визначеного для них обов’язкового платежу. Обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:
-обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
-середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу; -дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2021 року складає 2189грн.);
-отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.
Житлова субсидія, це різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке паливо та інше і розміром обов'язкового відсотка платежу. Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
1. паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
2. заяву про призначення та надання житлової субсидії;
3. декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
4. довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення);
5. копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (за наявності);
6. договір найму (оренди) житла (за наявності);
7. інші документи, які прямо не передбачені, але відповідно до Положення необхідні для розгляду питання по суті.