ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГОРівнян закликають здати Бандера-смузі

Рівнян закликають здати Бандера-смузі

15 июня 2022
Рівнян закликають здати Бандера-смузі

Уже майже чотири місяці Україна відстоює свою незалежність. Від перших днів рівнянин активно долучалися до оборони, у тому числі виготовляли запалювальні суміші - коктейлі Молотова чи Бандера-смузі, як їх прийнято називати.

“Детонуючі характеристики цих запалювальних сумішей за цей час значно знизилися. Люди зберігають їх на балконах, у підвалах, що може нести небезпеку для оточуючих та міста в цілому. Вже виявлені непоодинокі випадки, коли люди просто викидали такі коктейлі у сміття, яке далі транспортувалося на полігон, тому не виключено, що саме це стало причиною нещодавніх загорань на сміттєзвалищі,” - зауважив заступник міського голови Рівного Артем Ганущак.

За словами головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Рівненського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області, майора служби цивільного захисту Олексія Ногачевського, зберігати такі займисті суміші у себе вдома або у підвалах багатоквартирних будинків надзвичайно небезпечно.

“Основні складові таких коктейлів — це бензин і мастило, які схильні до самоокислення, тому в подальшому можуть призвести до самозаймання. Не менше небезпеки несуть і пари бензину, які можуть загорітися від найменшої ікри,” - відзначив представник ДСНС.

Через обмеженість терміну придатності коктейлів, вони небезпечні не лише для тих, хто їх зберігає у своїх домівках чи підвалах, а й для водіїв та працівників сміттєзбирального полігону.

Викинуті просто так запалювальні суміші можуть привести до непоправних наслідків, за які власник коктейлю нестиме вже кримінальну відповідальність, наприклад, за статтею 194 “Умисне пошкодження чужого майна”, наголосив заступник начальника Рівненського районного управління ГУНП Іван Теліга.

Саме тому у Рівненській громаді оголосили про збір невикористаних Бандера-смузі. У визначених місцях невикористані коктейлі збиратимуть представники комунальних служб, рятувальників та поліції.

Отож, здати коктейлі можна буде у суботу, 18 червня, з 9.00 до 13.00 за адресами:

Рівне:

- вул.Вербова,20 (колишні ЖКП «Західне», ЖКП «Сонячне»);
- вул.Будівельників,1 (колишнє ЖКП «Перспективне»);
- вул.Відінська,40-А (колишнє ЖКП «Галицьке»);
- вул.Гребінки,8-А (колишнє ЖКП «Покровське»).

Квасилів:

- вул. Богдана Хмельницького, 1-А (поблизу Будинку культури).

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!