З початку квітня у Рівненській області розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Вона вводиться щороку, щоб зберегти рибні запаси. Відтак, риба має можливість відновити свою популяцію та зміцнити її перед наступним рибальським сезоном.
Тривалість заборони залежить від водойми:
- у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 20 травня;
- у придаткових водах з 1 квітня по 30 червня;
- на водосховищах та озерах з 1 квітня по 10 червня.
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега на визначених наказом ділянках. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 штука.
Порушення правил рибальства карається як штрафами та притягненням до кримінальної відповідальності.
Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 17 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого, або позбавленням волі на той самий строк. Також порушникам доведеться сплатити збитки, завданні рибному господарству.