На Рівненщині працюють над посиленням безпеки об’єктів критичної інфраструктури. Мова йде, зокрема, про підприємства, які забезпечують електро-, газо-, водопостачання. На сьогодні дуже важливо подбати про їх захист, а також про наявність запасного обладнання, запчастин, пального. На цьому наголосив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль під час наради.
«З початку повномасштабної війни Рівненщина зазнала 12 ракетних ударів. Власне, під час ліквідації їх наслідків відбувалася співпраця багатьох структур. І це було чітко та злагоджено. Важливо, щоб така командна робота на високому рівні тривала і надалі. На сьогодні дуже важливо подбати про безпеку об’єктів критичної інфраструктури, враховуючи при цьому і досвід інших областей. Крім того, необхідно оцінити і наші резерви, щоб працювати на випередження», - прокоментував Віталій Коваль.
Тим часом на сьогодні в області на кожному об’єкті пропрацьовані алгоритми дій, розроблені в різних випадках і сценаріях. Є резервне пальне та генератори. У ДСНС Рівненської області підготовлені 30 мобільних пунктів обігріву.
Віталій Коваль наголосив на тому, що на кожній підстанції повинен бути не лише порядок дій, а й відповідальний у всіх обласних структурах. Для електромереж необхідно розуміти, як перерозподіляти напругу в разі перенавантаження, включаючи і співпрацю з сусідніми областями.
Також, на нараді обговорили можливості додаткової подачі води та посилення охорони інфраструктурних об’єктів.