До Рівненської ОВА продовжують звертатися підприємства з метою бронювання працівників. Загалом вже надійшло більше сотні звернень, 14 з яких – визначити їх критично важливими.
Як розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, підприємство має пройти декілька етапів визнання його критично важливим.
«Після того, як підприємство подає запит на бронювання військовозобов’язаних, ОВА перевіряє усі документи, далі, у разі відповідності критеріям, скеровує їх у Генеральний штаб. Після свого позивного рішення Генштаб направляє документи в Мінекономіки для видачі наказу», - прокоментував Ігор Тимошенко.
Він нагадав, що бронювання військовозобов'язаних працівників – це відтермінування від мобілізації. Фактично воно діє для того, щоб тил мав можливість підтримувати армію та населення.
Так, у 2023 році запрацював новий Порядок, відповідно до якого бронюванню підлягають 50% військовозобов'язаних працівників підприємств, установ і організацій, що працюють на підприємствах: яким встановлено мобілізаційні завдання; які здійснюють виробництво для потреб ЗСУ; є критично важливими.
3 березня начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль підписав розпорядження, яким затверджено критерії для визначення підприємств критично важливими для регіональної економіки області чи задоволення потреб територіальної громади.