ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИРівненщина COVID-19: важливе станом на 21 червня

Рівненщина COVID-19: важливе станом на 21 червня

21 июня 2020
Рівненщина COVID-19: важливе станом на 21 червня

За попередню добу виявлено 95 нових інфікованих на COVID-19. Станом на ранок 21 червня на Рівненщині зареєстровано ще 31 новий випадок захворювання на коронавірус. Про це повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

 

Всього за час пандемії зафіксовано 2902 інфікувань COVID-19. Через ускладнення, викликані коронавірусом, маємо 57 летальних випадків. Подолали COVID-19 уже 1501 людей. На перевірці в Рівненському обласному лабораторному центрі та Центрі громадського здоров’я є 327 зразків. Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області.

 

На обласну Програму щодо боротьби із COVІD-19 виділено 25 млн грн. З цієї суми близько 10 млн грн спрямували на засоби захисту медперсоналу та закупівлю сучасних апаратів ШВЛ. Зокрема, закуплено 3000 захисних костюмів, 1000 з яких передали медикам обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також придбано 14 ШВЛ-апаратів для опорних медзакладів Рівненщини, ще покупка 5-ти розглядається. Під час сесії 5 червня внесено зміни до обласної Програми-Covid-19. Зокрема, передбачено забезпечення засобами індивідуального захисту працівників закладів соціальної сфери. В межах Програми передбачили кошти на діагностику, у тому числі ІФА-тестування, закупівлю обладнання, тест-систем та реагентів. Також у рамках заходів Програми відтепер є можливість відшкодування перевезень медиків, доставки медичних вантажів та довозу людей до місць обсервації.
2 червня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль представив публічний звіт про роботу Штабу з протидії COVID-19, а 5 червня прозвітував про обласну Програму із запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області Covid-19.


9 червня заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час робочої поїздки в область позитивно оцінила те, що Рівненщина знаходиться у п’ятірці областей, які найактивніше тестують людей із підозрою на COVID-19. У регіоні виявляють пацієнтів на ранній стадії захворюваності, тому відсутні проблеми із забезпеченням ліжок для госпіталізації. У результаті – мережа закладів охорони здоров’я Рівненщини змогла втримати ситуацію із COVID-19.
Засоби захисту, закуплені за кошти обласної програми, розподіляються як між закладами першої хвилі, так й іншими медустановами. Отримали захисні засоби і центри ПМСД. Загалом лікарні Рівненщині забезпечені засобами захисту орієнтовно на місяць.


З 5 травня в Україні дозволено проводити планові операції та госпіталізації, які були заборонені на час карантину. Щоб унеможливити випадки зараження медиків під час планових операцій, усім пацієнтам обов’язково робитимуть ПЛР-тестування на COVID-19. Операції робитимуть лише в «чистих» лікарнях, тобто де немає пацієнтів із коронавірусною інфекцією. ПЛР-тести при планових операціях будуть проводитися за рахунок коштів, передбачених державою на таку діагностику, і в тих закладах охорони здоров’я, які проводять такі дослідження. В області це – обласний лабораторний центр та Центр громадського здоров’я. ПЛР-діагностику двічі проводять лише пацієнтам, які хворіли на COVID-19.


Рівненщина входить в трійку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень. Зокрема, збільшено обсяги досліджень для медиків, зросла кількість обстежених контактних осіб. Також перед проведенням планових операцій вимагається ПЛР-обстеження. Кількість проведених тестувань в області щодоби становить у середньому півтисячі. ПЛР-дослідження проводять дві лабораторії. 85 % підтверджених випадків не потребують госпіталізації.

 

Станом на 19 червня в області обстежено 4077 осіб методом імуно-ферментного аналізу, з них встановлено 233 позитивні результати. Разом з тим, таке тестування проводять і приватні лабораторії. Безкоштовно ІФА-тестування проводиться за направленням сімейного лікаря або інших фахівців, які мають на це право. Якщо за власним бажанням пацієнта – за його кошти.


Наразі для збільшення лабораторних потужностей задіяно спеціалістів чотирьох установ області: лабораторного центру ЦГЗ, діагностичного та перинатального центрів. Вони забезпечують потреби лікувальних закладів у тестуванні пацієнтів. Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги. У більшості медиків із COVID-19 – безсимптомний перебіг хвороби. Більшість з них інфікувалися через недіагностований Covid у пацієнтів.
17,5% від усієї кількості інфікованих на COVID-19 на Рівненщині – медики. Це нижче середнього по Україні, де захворювання медичних працівників складає 19,2 %.

 

За останній тиждень на Рівненщині суттєво зросла кількість нових випадків Covid-19. Завдяки своєчасній діагностиці та роботі медиків в області значно менша летальність. Середній показник летальності на Рівненщині – 2%, в Україні від COVID-19 – 2,8%, у світі - 5,8%. До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу. У заклади охорони здоров'я Рівненщини продовжують надходити засоби індивідуального захисту. Зокрема, 18 червня гуманітарна допомога надійшла від НАК «Нафтогаз України».


Госпітальними базами для лікування COVID-19 визначено 5 лікарень – Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ. Для другої хвилі боротьби з коронавірусом підготували ще 11 госпітальних баз. Їх будуть залучати за необхідності – в залежності від кількості пацієнтів. Так, до «другої хвилі» увійшли: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.


На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров’ярозробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.


У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесудопомогти лікарням в умовах пандемії. 80 відсотків уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це пояснює значне поширення вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Саме тому понад 50-60 відсотків випадків захворювання легкого або середнього ступеня.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!