ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУЖиття України має зберегтися, і це стосується, зокрема, енергетичного забезпечення – звернення Президента

Життя України має зберегтися, і це стосується, зокрема, енергетичного забезпечення – звернення Президента

21 июня 2024
Життя України має зберегтися, і це стосується, зокрема, енергетичного забезпечення – звернення Президента

Дорогі українці, українки!


Провів сьогодні засідання Ставки, присвячене передусім захисту енергетики від російських ударів та захисту наших людей від наслідків російського енерготерору.

 

Абсолютно конкретне завдання – максимально підтримати людей, громади, та зробити все, щоб російські терористи не досягли своїх цілей. Життя України має зберегтися, і це стосується, зокрема, енергетичного забезпечення.

 

Були на Ставці доповіді урядовців та очільників енергокомпаній, військових і керівників сектору безпеки. Конкретні рішення.

 

Перше: уряду доручено негайно представити програму для стимулювання в Україні встановлення сонячної генерації та накопичувачів енергії, максимально сприятливу програму. Щоб це був за легкістю аналог програми «5-7-9», але відсоток – нуль річних у гривні для громадян.

 

Друге: чіткий план добудови всіх захисних споруд для енергетики, і щодо кожного такого обʼєкта – чіткий термін завершення робіт. Треба пришвидшуватись виконавцям на кожному рівні.

 

Третє: на всіх громадських та адміністративних обʼєктах у країні, на всіх обʼєктах критичної інфраструктури потрібні відповідні альтернативні джерела енергозабезпечення. Заради цього уряд, обласні та місцеві адміністрації, енергокомпанії та кожен, хто має бути залучений, повинні працювати разом і так, щоб Україна увійшла в опалювальний сезон підготовленою на рівні кожної громади та всієї нашої держави.

 

Четверте: держава буде й надалі працювати для створення нової енергогенерації, нових децентралізованих енергетичних потужностей. Мають бути затверджені конкретні проєкти та представлені терміни виконання щодо кожного з них.

 

І пʼяте: держава повинна значно активніше стимулювати будівництво нових балансувальних та маневрових потужностей для енергетики. Це процес доволі складний в умовах війни, але маємо реалізувати, як реалізували вже багато важких проєктів.

 

Звичайно, були доповіді та доручення сьогодні на Ставці щодо безпекового компонента, а саме – захисту об’єктів енергетики від російських ударів та диверсійної діяльності. Щодо цього теж є чітка робота. Вдячний усім у Силах оборони, у розвідці та Силах безпеки, хто захищає нашу інфраструктуру та не дає окупанту послабити Україну.

 

І ще кілька речей.

Дякую Румунії за рішення передати «петріот» Україні. Це справді сильний крок. І як наслідок – буде більше безпеки в усьому нашому регіоні, для всіх наших сусідів. Для Молдови, для країн Балтії, для Румунії також. Ми зараз здатні перемогти імперські амбіції Росії, і це поверне спокій та впевненість усій нашій Європі. Ми працюємо з командою щодо постачання ще кількох «петріотів».


Також сьогодні я хочу подякувати Євросоюзу за ще один крок у підготовці нового санкційного пакета ЄС. Дуже важливо не збавляти тиску на Росію за цю війну та порушення міжнародного порядку, заснованого на правилах.

 

І, окрім того, ми маємо ще одне приєднання до Спільного комюніке першого Саміту миру у Швейцарії. Приєдналася Замбія, і таким чином збільшилося представництво Африки серед суб’єктів, які справді хочуть відновити повну дієвість Статуту ООН. Будуть і нові приєднання до комюніке. Дякую нашій команді та всім, хто допомагає!

 

Дякую кожному й кожній, хто з Україною!

Слава Україні!

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Раніше ходили чутки, що актриса підписала угоду з HBO на участь у третьому сезоні серіалу, але вона не з'явиться в одному кадрі з іншими акторами.
Придбати автомобіль чи орендувати? Це питання, яке час від часу постає перед власником бізнесу, що пов'язаний з доставкою товарів та продукції вантажним автотранспортом.
Авіабомбу виявили під час обстеження території села Малинівка, після чого її вилучили та знешкодили в безпечному місці.
Військово-морські сили ЗС України нині спостерігають два російських носії крилатих ракет Калібр.
Джона Леннона вбили 8 грудня 1980 року в Нью-Йорку. Музиканту п'ять разів вистрілили в спину.
Серед поранених 17-річний хлопець та 15-річна дівчина. Стан потерпілих середньої тяжкості.
Укргідрометцентр зазначає, що в частині регіонів пройдуть короткочасні грозові дощі, а наступного тижня знизиться температура.
Сьогодні, 23 липня, Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку. До Нового року залишився 161 день.
Білий дім оголосив, що американський лідер залишить свою домівку у Регобот Біч, у штаті Делавер вже у вівторок, 23 липня.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Сім ворожих дронів вдалося знищити силам ППО, а російська ракета не досягла призначеної цілі.
Продаж Києву снарядів безпосередньо чи через третіх осіб суперечить позиції уряду, заявили в міноборони країни.
Українські бійці за останні 24 години також знищили чотири танки та 20 бойових броньованих машин.
Демократична партія планує обрати свого кандидата у президенти США онлайн-голосуванням до 7 серпня.