ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУВ Україні запрацював портал «Діти війни» – платформа для розшуку дітей

В Україні запрацював портал «Діти війни» – платформа для розшуку дітей

1 августа 2022
В Україні запрацював портал «Діти війни» – платформа для розшуку дітей

В Україні запрацював державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагатиме правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до Російської Федерації. Про це повідомила радник – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук

«Цей портал створено як інструмент для пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена на порталі, – наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія Росії щодня здійснює щодо українського народу», – зазначила Дар’я Герасимчук.

Також, за її словами, для підтримки роботи порталу було сформовано консультаційний центр при Офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де можна отримати офлайн- та онлайн-консультацію.

Портал виконує дві основні функції:

  • Інформування («Діти війни» – єдина платформа, що надає актуальні та зведені дані про дітей, які постраждали внаслідок війни Росії проти України, загинули, зазнали поранень, зникли безвісти або були депортовані, та тих, кого вдалося розшукати й урятувати. Правоохоронні органи та Національне інформаційне бюро щодня оновлюють кількісні показники.
  • Допомога в розшуку дітей (платформа дає змогу зв'язатися з правоохоронними органами, зокрема Національною поліцією, Офісом Генерального прокурора, а також Національним інформаційним бюро).

Сайтом можуть скористатися як батьки дитини, котра загубилася, була переміщена чи депортована, так і всі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Портал знаходиться за посиланням:  Діти війни (childrenofwar.gov.ua) 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Тільки минулого року року на Гаїті сталося понад 3 тисячі вбивств та понад 1,5 тисячі викрадень людей.
Одноденне падіння капіталу Цукерберга є четвертим за величиною за всю історію, пов’язаним із зміною вартості акцій серед тих, хто входить до Індексу мільярдерів Bloomberg.
Швидше закінчення військового конфлікту між Росією та Україною не залежить від Києва, вважають у Польщі.
США навряд чи зможуть конфіскувати російські активи, якщо цю пропозицію не підтримають країни G7 та ЄС.
У пакет увійдуть системи ППО Patriot, артилерійські боєприпаси, БпЛА, ракети класу "повітря-повітря".
В Укрзалізниці повідомили, що під час атаки по УЗ в Харківській області постраждали троє їхніх співробітників. Прокуратура почала розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни.
Процес доставки в Україну військової допомоги з нового, 56-го пакету від Сполучених Штатів вже розпочався.
Пекін продовжує розпалювати найбільший збройний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни, вважають в НАТО.
Російські війська 25 квітня завдали ударів по залізничній інфраструктурі. У Донецькій області загинули троє залізничників.
Прорив російських підрозділів у село Очеретине на північний захід від Авдіївки на Донеччині продовжує ускладнювати ситуацію на цій ділянці фронту.
Росія та Китай суттєво поглибили відносини з початку російської повномасштабної війни Росії проти України в лютому 2022 року.
У списку - імена 561 дитини, які були незаконно вивезені окупантами до Росії, і він уже опрацьовується російською стороною.
Схвалено загальноєвропейський ліміт у 10 тисяч євро на розрахунки готівкою, за винятком транзакцій між приватними особами з некомерційною метою.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.