ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУкраїнці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування

Українці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування

31 января 2023
Українці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування

27 січня уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України». Відтак МОЗ надає роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

 

Наказ МОЗ № 574 (https://bit.ly/3Y9lbRA) чітко визначає критерії направлення та категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном.

 

 Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

 

Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

 

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

 

Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення.

 

Детальніше тут: https://bit.ly/3RfcW4c

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Росіянин принижував, бив та відбирав зарплати у гастарбайтерів з Латинської Америки. За даними партизан, це не єдиний такий випадок.
Один з 17-річних хлопців звинуватив 23-річного вчителя, що той залицявся до його дівчини. У розпал конфлікту вчитель напав на юнаків з ножем.
Повітряні сили попередили про загрозу балістичного удару зі сходу та півночі. У низці областей оголошена тривога.
ЗМІ опублікували фото до та після атаки дронів на нафтобазу у російському Раздорово. Як видно на фото, частина споруд була уражена.
Про інцидент місцева влада довідалась від представників громадськості, які побачили чоловіка, що вийшов на крижину, аби підійти до тварини.
Про проблеми з GPS-навігацією в Європі повідомляли від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зокрема довкола Калінінградської області – російського анклава, що виходить до Балтійського моря.
Пекін неодноразово заявляв, що не втручається у вибори в США, виходячи зі свого принципу невтручання у внутрішні справи інших країн.
Аналітичний проєкт DeepState повідомив про захоплення окупантами села Бердичі південніше Очеретиного.
Можлива роль британських сил передбачає, що вони виганятимуть вантажівки з десантних човнів на тимчасову дамбу та доставлятимуть допомогу до безпечного району розподілу на березі.
Основною мішенню для 34 ворожих ракет в суботу зранку стали різні об’єкти енергетики: електроенергетика і об’єкти для транзиту газу.
Для працівників компанії, які повернулися з фронту, збільшили річну страхову суму на додаткове покриття діагностики, реабілітації та медикаментів.
Англійською це називається breaching whale – тобто кит, що виривається з води. Він може вистрибнути повністю (коли над поверхнею з'являється більше половини тіла тварини) або частково.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
26 квітня Володимир Майбоженко в стані алкогольного сп'яніння збив чотирьох людей.