ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУУ Польщі буде створено нову крайову управу Спілки української молоді

У Польщі буде створено нову крайову управу Спілки української молоді

16 февраля 2021
У Польщі буде створено нову крайову управу Спілки української молоді

«За погодженням зі Світовою Управою СУМ ми заснували ініціативну групу для створення нової Крайової управи СУМ в Польщі. На жаль, ми не можемо відновити нашу діяльність в силу певних обставин, тому будемо працювати на благо дітей України у новому, кращому форматі», - зазначив Моїсеєнко.

Він пояснив, що під новим форматом мається на увазі те, що «ми пристосовуємось до нових можливостей, проводимо онлайн зустрічі та семінари, використовуємо сучасні технології та поєднуємо їх з нашою історичною спадщиною».

Моїсеєнко зауважив, що серед перешкод певною мірою є деяка упередженість щодо окремих моментів зі спільної історії.

Активіст також наголосив на важливості інформаційної підтримки з боку державних установ, зокрема, українського МЗС та дипломатичних установ.

Як повідомлялося на сайті СУМ, 2 лютого з ініціативи та за участі представника Референтури зовнішнього розвитку СУМ та сумівців, які зараз живуть і працюють на теренах Польщі, пройшла зустріч з метою обговорення перспектив створення в Польщі «організаційних клітин» Спілки української молоді.

«І хоч Мар’яна Кріль, Олена Сільчук, Олена Демідас, Євгеній Моїсеєнко є вихідцями з різних осередків СУМ в Україні та мешкають в різних польський містах – їх усіх єднає прагнення спільної праці», - зазначалося в повідомленні.

«Віримо, що добра справа має добрий початок і дасть гарні плоди!», – зазначив координатор зустрічі, Референт зовнішнього розвитку СУМ Андрій Несмачний.

Як повідомлялося, в 2021 році виповнюється 75-ліття відновлення СУМ в діаспорі. Саме в 1946 році, після тривалої перерви було відновлено діяльність СУМ в місцях масового скупчення українців поза Україною – в таборах DP в Німеччині, а згодом й по цілому світу.

За 75-років праці в еміграції Спілка виросла в потужну організацію, яка діє в 12 країнах світу й об’єднує багатотисячне членство різного віку, зазначили в СУМ.

Як повідомлялося,  Верховна Рада України внесла 75-ліття відновлення СУМ в Діаспорі до переліку дат і ювілеїв, які відзначатимуться цього року на державному рівні. Постанову прийнято в грудні 2020.

Як відомо, Спілка української молоді — громадська організація, яка об'єднує українську молодь на добровільних засадах та виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, що виробляють світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією протягом століть.

Заснована в Києві 1925 року. Відновила свою діяльність у діаспорі після Другої світової війни, а згодом повернулася і до свого місця заснування в Україну.

Сьогодні СУМ — це багатотисячне членство, яке діє в Україні та українській діаспорі Австралії, Аргентини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, США тощо.

Організація працює для того, щоб молоді українці з різних країн могли спілкуватися між собою, допомагати одне одному в духовній, розумовій, соціальній, культурній, освітній і фізичній сферах, зростати в дусі патріотизму і любові до України.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Дві колишні підлеглі губернатора - Шарлотта Беннет і Ліндсі Бойлан - стверджували, що він піддавав їх сексуальним домаганням.
Водія автомобіля затримали, він поміщений в ізолятор тимчасового утримання, вирішується питання про повідомлення йому про підозру.
Дональд Трамп виступить з першим публічним виступом після закінчення терміну його повноважень на посаді президента.
Невідомі чоловіки, перебуваючи в приміщенні розважального закладу, здійснили кілька пострілів вгору з пістолета.
Станом на 28 лютого вже десять футбольних фанатських організацій у Білорусі оголосили про бойкот матчів своїх команд.
Перемогу луганчанам приніс гол Іванисеня на 95-й хвилині.
Знахідка є церемоніальною колісницею-пілентумом, яка використовувалася виключно елітою, вона збереглася в дуже хорошому стані.
Помічниці губернатора кажуть, що він торкався їх без згоди, цілував у губи і недоречно коментував зовнішність.
Завершилися чергові поєдинки чемпіонату України з баскетболу.
"Шпори" змогли зняти всі питання про переможця ще в першому таймі.
Прапор до цього на кілька днів розмістили в Кримському будинку в Києві, всі бажаючі, діти і дорослі, військові приходили і писали побажання.
Євген Цимбалюк отримав травму в матчі проти Миная.
Компаніям, які відмовляться це робити, доведеться призупинити роботу або заплатити штраф до 500 тисяч чеських крон.
Через рекордний відлив рівень води у Венеції в 2021 році знизився відразу на 48 сантиметрів.