ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУСпівпраця як запорука збереження національної ідентичності українців

Співпраця як запорука збереження національної ідентичності українців

5 февраля 2021
Співпраця як запорука збереження національної ідентичності українців

Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський відвідав 1 лютого з робочою поїздкою місто Лігниця Нижньосілезького воєводства. Він зустрівся з президентом міста Тадеушом Кшаковським та відвідав Комплекс загальноосвітніх шкіл №4 у м. Лігниця ім. Богдана — Ігора Антонича, де поспілкувався з його дирекцією і педагогами, а також представниками місцевої української громади, повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт генерального консульства України в Кракові.

Як зазначається, основною метою поїздки у регіон було вивчення актуального стану та проблематики забезпечення культурно-освітніх потреб українців, які проживають у Лігниці, та пошуку шляхів взаємодії для вирішення найбільш нагальних для них питань.

У бесіді з президентом Кшаковським також взяли участь заступниця очільника міста Я.Зєнкєвіч, керівники окремих структурних підрозділів Лігницької міськради і голова гуртка Об’єднання українців у Польщі (ОУП) у Лігниці Ю.Павлище.

У ході зустрічі розглядались різні аспекти взаємовигідного українсько-польського співробітництва на рівні органів місцевого самоврядування (у тому числі організації стажувань для представників новостворених, в рамках реформи децентралізації в Україні, об’єднаних територіальних громад), актуального стану партнерських взаємин Лігниці з містом Дрогобич Львівської області, основних тенденцій трудової міграції у складних та непередбачуваних реаліях світової пандемії COVID-19 (зокрема, належного забезпечення прав численної у регіоні групи українських трудових мігрантів і членів їхніх сімей), перспективних напрямків взаємодії сторін у гуманітарній сфері, зокрема в галузі освіти.

Завдяки директорці Комплексу загальноосвітніх шкіл №4 у  м.Лігниця ім. Богдана Ігора Антонича А.Гаврильчак-Маланьчак та голові гуртка ОУП у Лігниці Ю.Павлище в учбовому закладі відбувся конструктивний обмін думками щодо нових викликів у галузі освіти (зокрема й особливостей дистанційного навчання, потреб у забезпеченні підручниками, проблематики отримання державних субвенцій для вивчення української мови), а також реалізації комплексу завдань спрямованих на збереження національної ідентичності українців й місць історичної пам’яті у Польщі, підготовки до відзначення цьогоріч 30-ої річниці Незалежності України.

 

Перебуваючи у Лігниці, Войнаровський оглянув історико-архітектурні пам’ятки міста, відвідав «Музей міді», де онайомився з його експозицію, а також обговорив з директором цього закладу культури М.Макухом перспективи реалізації спільних українсько-польських мистецьких проєктів у сфері музейництва.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Вибух стався в Покровську при проведенні спалювання листя у дворі триповерхового житлового будинку.
Президент Динамо поділився очікуваннями від майбутнього поєдинку.
Дерев'яний одноповерховий будинок, 1957 року будівництва, до моменту прибуття пожежників горів повністю.
Два американських військових кораблі не будуть розміщені в Чорному морі, стверджують турецькі дипломатичні джерела агентства.
У Черкаській області з 10 квітня від коронавірусу не вакцинували жодну людину, свідчать дані МОЗ.
Одужали за добу понад 11 тисяч українців, а померли більш ніж 430 хворих з коронавірусом.
Українці провели результативні матчі в регулярному чемпіонаті НБА.
Сепаратисти обстрілювали позиції українських військових біля Світлодарська, Золотого-4, Невельського, Берегового, Майорського і Павлополя.
У традиціях українського народу одне із значних місць посідає помірне, зі смаком та розумінням вживання алкогольних напоїв.
Компанію SpaceX вибрали для запуску місячного посадкового апарата, запланованого на 2023 рік.
Санкції введуть "за втручання у вибори і кіберактивність, спрямовану проти кількох фізичних і юридичних осіб".
Посли країн ЄС узгодили мандант на переговори з Європарламентом з питання введення цифрових сертифікатів; Росія може напасти на Україну з боку Криму. Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Жінка офіційно ніде не працює, алкоголем не зловживає, на життя заробляє випадковими заробітками.
Мадридському клубу також належить рекорд за перемогами в турнірі.