ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУСенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України

Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України

26 октября 2022
Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України
Верхня палата польського парламенту (Сенат) у п’ятницю ухвалила резолюцію на підтримку України.

Документ ухвалено одноголосно: за нього проголосували усі 92 сенатори, ніхто не утримався і не проголосував проти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається в резолюції, вільна Україна є одним з гарантів безпеки Польщі. Польща була першою країною, яка визнала незалежність України, а польські уряди підтримували стратегічне партнерство між Києвом і Варшавою.

“Сьогодні Україна зіткнулася зі смертельною небезпекою - загрози чергового вторгнення. Відтак дуже важливо, щоб польська влада надійно підтримувала нашого сусіда, адже немає безпечної Польщі без незалежної України”, - наголошується в резолюції.

Як зазначається, Сенат Польщі підтримує надання Україні політичної та фінансової допомоги, постачання зброї, а також участь військових країн-членів НАТО у навчанні українських військових. Підкреслюється, що усі дії, спрямовані проти агресора, мають величезний вплив на моральний дух українського народу.

Як зазначається у документі, Росія зібрала на кордонах України величезну армію, зокрема танки, артилерію, кораблі і бойову авіацію.

“Метою цієї ескалації напруження є дестабілізація Європи. Це може призвести до спалаху найбільшого збройного конфлікту з часів Другої світової війни”, - звертають увагу польські сенатори.

Як зазначається, у 1994 році США, Велика Британія та Росія взяли на себе зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України та утримуватися від будь-яких загроз застосування сили проти її незалежності в обмін на ліквідацію Києвом ядерного потенціалу. Україна виконала свої зобов'язання, але попри це Росія в 2014 році напала на Україну, анексувала Крим і контролює сепаратистів на сході.

"Перед черговим вторгненням Росії Україну беззастережно підтримують Північноатлантичний альянс, ЄС та США. Влада у Києві розпочала стратегічне співробітництво з НАТО в 1997 році, а в 2008 році союзники погодилися на її майбутнє членство. Сьогодні ми стикаємося з випробуванням цієї політики відкритих дверей”, - наголошується в резолюції.

Як зазначається, польський Сенат переконаний у можливості ведення діалогу з Росією. Однак це не може відбуватися в умовах військового шантажу, підриву принципів непорушності кордонів у Європі та гібридних атак на демократичні інституції.

“Умовою цього діалогу є відведення російських військ від українського кордону”, - резюмують польські сенатори в резолюції.

Документ після ухвалення буде опублікований в урядовому віснику “Польський монітор”.

Під час голосування у залі Сенату був присутній посол України в РП Андрій Дещиця. Маршалок Сенату Томаш Гродзький під оплески польських законодавців символічно вручив українському дипломату текст резолюції.

Раніше, 27 січня, Сейм Польщі також ухвалив резолюцію на підтримку України.

Фото: senat.gov.pl

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Український лідер підтвердив, що 15 травня буде в Туреччині і очікує на зустріч на найвищому рівні з представниками РФ.
Чоловік шукав охочих виїхати та за 9000 доларів обіцяв забезпечити їм безперешкодний перетин кордону.
Каннський кінофестиваль 2025 року розпочнеться з Дня України, під час якого покажуть три документальні фільми про боротьбу українського народу.
У межах плану ReArm Europe на 800 мільярдів євро частина коштів буде скерована на військову підтримку України.
Ніна Гребешкова знялася в таких популярних картинах, як Кавказька бранка, або Нові пригоди Шурика, Діамантова рука, 12 стільців, Не може бути!, Спортлото-82 та інші.
Фахівець проаналізував і порівняв боксерські вміння українця Олександра Усика та британця Даніеля Дюбуа.
Перша ракетка України Еліна Світоліна продовжує успішно представляти свою країну на міжнародних змаганнях. Українка розгромила Коллінз на шляху до чвертьфіналу Italian Open.
Документальний фільм "Україна: Ворог у лісі" отримав премію BAFTA як найкращий односерійний документальний фільм.
Під час "парадного" візиту до РФ китайський лідер Сі Цзиньпін не лише сидів з Путіним н трибуні та ганяв чаї у золоченій залі: за лаштунками, вочевидь, йшли вкрай важливі перемовини. Про що могли домовлятися?
Три гравці Шахтаря відновилися після реабілітації і готуються до гри з Динамо Київ у фіналі Кубка України.
Інгулець відштовхнувся від дна, Карпати піднялися на четверте місце: таблиця містить поточне розташування команд, які беруть участь у чемпіонаті України з футболу 2024/25.
На сьогодні індійсько-пакистанські консультації завершилися. Про їх зміст поки що немає інформації.
Загалом в області підлягають евакуації понад 86 тисяч мешканців. Станом на сьогодні вже вдалося евакуювати 58%.
Американський лідер може відвідати зустріч делегацій України і РФ, якщо вирішить, "що це буде корисно".