ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУЩо варто знати про українців та Україну у Другій світовій війні

Що варто знати про українців та Україну у Другій світовій війні

30 июня 2021
Що варто знати про українців та Україну у Другій світовій війні

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян.

Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі в перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця у Другій світовій для ведення агресивної політики у наш час. Сьогодні влада Росії поводиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х напередодні глобального конфлікту.

Друга світова війна – найбільш кривава та жорстока сторінка в історії людства

Шлях до розв’язання війни був відкритий Пактом Молотова – Ріббентропа 23 серпня 1939 року. Згідно з таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів. Унаслідок цих домовленостей Третій Райх отримав змогу безперешкодного вторгнення в Польщу. СРСР розширився за рахунок Західної Білорусі та Західної України, Бессарабії з Буковиною, трьох країн Балтії, а також частини Фінляндії.

У Другій світовій війні взяли участь 80 % людства, бойові дії відбувалися на 2/3 держав, що тоді існували. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року з вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.

Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також уперше та востаннє використана атомна зброя.

До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення становлять від 50 до 85 мільйонів осіб.

За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.

 Україна в Другій світовій

Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси та вбивати інших українців.

У рамках Другої світової в Україні велося кілька воєн, ареною для яких були наші землі. Це німецько-польська війна 1939-1945 рр. – спочатку відкрита фронтова, а після падіння Польщі – підпільна. Німецько-радянська 1941-1945 рр., відкрита та підпільна, потім знову відкрита фронтова. Німецько-українська 1941-1944 – підпільна. Маловідома польсько-українська війна (1942-1947) – підпільна. І зрештою найтриваліша і цих воєн – підпільна радянсько-українська (1939-1954), початком якої стали антирадянські виступи часів першої радянської окупації, а завершенням — розгром підпілля та захоплення його останнього керівника. Всі ці війни та конфлікти мають безпосередній стосунок до Другої світової війни, оскільки були спровоковані нею, ставши її відгалуженнями та продовженням.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Уряд Британії працює над послугою "повторного підбору" для тих, хто опинився без житла.
Головний тренер київського клубу розповів про своє майбутнє в команді під час війни.
В'ячеслав Володін розмістив країни у рейтингу відповідно до кількості введених ними санкцій щодо Росії.
Україна ще місяць тому заповнила анкету для вступу у ЄС, рішення стосовно якого ухвалять до липня.
Руйнування від бойових дій зафіксовано у 46 громадах Київської області з 69, найбільше постраждали сім громад.
Дружина українського лідера наголосила, що війна наповнила цей день новим несамовитим змістом.
Айнтрахт своєю перемогою в Лізі Європи завадив киянам отримати бажаний статус у відборі на турнір.
Веніславський зазначив, що якщо менш ніж за три місяці вдасться звільнити Україну, то Рада скасує воєнний стан.
Поки РФ не залишить українську територію, переговорна платформа Києва - зброя, санкції та гроші, наголосив радник голови ОП.
Апеляційна палата Кишинева скасувала рішення місцевого суду не відкривати справу проти Ігоря Додона.
Під час церемонії нагородження World Influencers and Bloggers Awards було зібрано кошти для допомоги дітям, які постраждали від війни в Україні.
Тренерський штаб збірної України визначився із гравцями, які продовжать підготовку до відбору на ЧС-2022.
У Туреччині можуть переглянути своє ставлення щодо вступу Фінляндії та Швеції у НАТО.
Після початку вторгнення Росії бізнесмен, як і президент, сконцентрувався на допомозі захисникам країни та населенню.