ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРосія порушує умови Договору про відкрите небо

Росія порушує умови Договору про відкрите небо

24 ноября 2020
Росія порушує умови Договору про відкрите небо

Договір про відкрите небо був підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі 23 країнами - членами НАТО, а також колишнього Варшавського договору і набув чинності в 2002 році. До нього приєдналися в цілому 35 держав, у тому числі члени Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) і всі країни НАТО. РФ ратифікувала документ 26 травня 2001 року. Договір став одним із заходів безпеки і взаємної довіри держав ОБСЄ, за час існування договору здійснено понад 1500 спостережних польотів.

США більше не є членом договору, адже згідно з його умовами, ще пів року тому оголосили свій вихід з нього, повідомляється на сайті Держдепартаменту в неділю, 22 листопада.

21 травня Держдепартамент США повідомив про намір Вашингтона вийти з Договору про відкрите небо, пояснивши цей крок порушенням умов договору з боку Москви.

"Якщо Росія повернеться до повного дотримання договору", то США можуть змінити своє рішення, зазначили у Держдепартаменті.

Там звинуватили РФ у "грубому" порушенні договору протягом багатьох років, у тому числі у сфері контролю над озброєннями. Зокрема, Москва відмовила в проведенні повітряного спостереження в зоні довжиною 10 кілометрів уздовж свого кордону з грузинськими регіонами Абхазія і Південна Осетія, а також розмістила свій аеродром дозаправки в українському Криму, йдеться в заяві Держдепу.

Вашингтон також звинуватив Москву в "нелегальному введенні обмеження на дальність перельоту над Калінінградом" і в "невиправданій відмові США і Канаді в спостережному польоті під час великих російських військових навчань у 2019 році".

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) називав цей договір "важливою частиною європейської архітектури контролю над озброєннями", що "сприяє безпеці і миру практично на всій Північній півкулі".

Тим часом представниця штаб-квартири НАТО в Брюсселі висловила розуміння рішення США, зазначивши, що Росія "протягом багатьох років вводить обмеження на польоти, що порушують умови договору".

За матеріалами DW.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Леммі планує оголосити про нові санкції, спрямовані проти осіб, які підтримують російське вторгнення в Україну.
Політична мотивація полягає у конкуренції з Китаєм, який планує збудувати базу на південному полюсі Місяця до 2035 року.
Трамп оголосив про намір добитися того, щоб США платили за ліки "таку саму ціну, як нація, яка платить найнижчу ціну будь-де у світі".
З 1 лютого 2020 року Сполучене Королівство формально перестало входити до складу ЄС, перехідний період діяв до 1 січня 2021 року.
Півфінальні етапи Євробачення-2025 відбудуться 13 та 15 травня, а гранд-фінал - 17 травня.
Українці 11 травня, як і в інших країнах, вітають найрідніших людей у світі - своїх матерів та говорять їм "дякую".
Москва хоче "отримати території, яких ще навіть не завоювала" і наразі немає жодних ознак, що Кремль готовий змінити свою позицію.
Для британської команди це стало другою перемогою на турнірах BLAST Slam поспіль. Гравці команди за перше місце виграли $300 тисяч призового фонду, а клуб отримав $100 тисяч.
Антіохійський патріархат Православну церкву України не визнає, а натомість підтримує Українську православну церкву (московського патріархату).
За даними ізраїльської сторони, у секторі Газа утримуються 58 осіб, 34 з них визнані загиблими.
У Румунії землетруси відбуваються відносно часто, особливо в районі Вранча (повіт Вранча, в Карпатах), який є головним сейсмічним регіоном країни. Це зона глибоких землетрусів, що можуть відчуватися не лише в Румунії.
Для ураження використовувалися американські ракети. Під завалами можуть бути російські солдати.
Масштабна пожежа у торговому центрі Marywilska 44 почалась 12 травня 2024 року, її вдалося загасити лише наступного дня.
Своє звернення до користувачів своєї сторінки американський лідер закінчив закликом: "Насолоджуйтесь".