ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРосія намагається приховати внесок українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні

Росія намагається приховати внесок українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні

4 июня 2021
Росія намагається приховати внесок українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні

«Ця війна велася значною мірою на території сьогоднішніх України та Білорусі. Україна зазнала неймовірних злочинів і страждань з боку нацистів. Ми маємо говорити про це сьогодні ще й тому, що Москва постійно повторює, що це була перемога Росії. Але це не була перемога Росії, це була перемога Радянського Союзу, а відтак і України», – заявила Бек.

Людські жертви, підкреслює Бек, були нескінченні як для єврейського населення, так і слов’янського. Експертка наводить приклад українського містечка Корюківка. У Німеччині навряд чи хтось чув про нього, але це місто, яке було центром радянського партизанського руху на Чернігівщині, зазнало «найбільшого злочину проти цивільного українського населення»: 1-2 березня 1943 року в результаті каральної акції нацисти знищили там близько 7 тисяч мирних жителів, спалили 1390 будівель. (За кількістю жертв Корюківська трагедія майже в 45 разів перебільшує білоруську Хатинь, в 41 — чехословацьку Лідіце, в 12 — французький Орадур. Корюківка була практично повністю спалена, населення, яке тут проживало, винищено. Страшнішої за масштабами трагедії серед населених пунктів України не було – ред.).

Сьогодні Росія намагається представити справу так, що перемога над націонал-соціалізмом належить виключно їй. Але армія була радянською: у ній були російські, українські, білоруські, балтійські, грузинські солдати, представники інших національностей.

Бек підтримує ініціативу посла України в ФРН Андрія Мельника про створення в Берліні окремого пам’ятника українським жертвам. Вона сама кілька років тому, коли були депутатом Бундестагу, першою започаткувала в німецькому парламенті дискусію щодо відповідальності Німеччини перед Україною. Але, попереджає експертка, дискусія буде важкою, адже логічним буде, що інші народи, які зазнали страждань від фашистів, також почнуть вимагати окремих пам’ятників. Втім, каже Бек, німецькі депутати схвалили створення пам’ятника польським жертвам (це країна стала першою на шляху Гітлера на сході), це стало першим кроком, другим має стати схвалення пам’ятника українцям.

Марілуїзе Бек була депутатом Бундестагу до 2017 року, спікеркою своєї партії «Союз 90/Зелені» зі східноєвропейської політики. Вона є однією з найбільших критиків російської агресію проти України в німецькому політикумі та є принциповим прихильником антиросійських санкцій з боку ЄС і ФРН. У 2017 році була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня — За вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини та сучасних надбань.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
У Міністерстві культури та інформаційної політики наголошують: слід постійно акцентувати на тому, що злочини проти культурної спадщини - це доказова база геноциду проти українського народу.
Вже 7-го та 9-го травня відбудуться два півфінали пісенного конкурсу. Гранд-фінал Євробачення пройде 11 травня.
Парламент ухвалив закон, що дозволить студентам не одразу обирати фах, а лише визначитися з напрямком знань, а також - встановлювати власні темпи навчання: наприклад, за 4 роки опанувати весь матеріал чи за 8.
Станом на кінець березня бізнес отримав у власність через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі вже майже чотири сотні активів.
За 2 500 доларів суддя обіцяв "правильне" рішення щодо зняття арешту з майна, вилученого в межах кримінального провадження.
Українська спортсменка гарантувала собі нагороду континентальної першості в хорватському Загребі.
Насправді вони взагалі не планували виконувати якісь дії, а просто хотіли нажитися на чоловіках, оскільки знали, що провадження має бути закрите через відсутність складу злочину.
Українська тенісистка несподівано мала величезні проблеми у поєдинку проти маловідомої колумбійки.
Євродепутати закликали членів Євросоюзу обмежити відносини з Володимиром Путіним вузьким колом питань.
Йдеться про законодавчу ініціативу № 10256, її підтримали 295 народних депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Українці не поспішають купувати українські військові облігації. А дарма: по факту, це вклад у ВПК країни та спосіб трохи заробити, хоч і не дуже швидко.
Фахівці повідомили, що від падіння ніхто не постраждав. Причини інциденту поки що невідомі.
Ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається подальший перебіг повномасштабної війни, зазначили в НБУ.